Otvorilo se novo tržište za Srbiju: Izvozimo 8.000 jagnjadi samo u prvom aranžmanu

Ministar Dragan Glamočić ocenio je da je realizacija ovog izvoznog aranžmana rezultat koordinacije nadležnih institucija i usklađivanja procedura koje omogućavaju ispunjavanje standarda bezbednosti hrane i zdravlja životinja

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Unsplash/Nick Fewings

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je danas da je počeo izvoz jagnjadi iz Srbije u Libiju, navodeći da je ukupno planirano oko 8.000 grla.

Kako se ističe, izvoz je pokrenut nakon najave resornog ministra Dragana Glamočića prilikom predstavljanja rezultata rada ministarstva u prvoj godini mandata u Palati Srbija, čime je otvoreno novo tržište za domaće stočare.

U saopštenju se precizira da je, nakon usaglašavanja veterinarskih sertifikata, od planiranog 21 kamiona već realizovan izvoz iz 15, dok se očekuje da preostalih šest bude isporučeno do kraja nedelje.

– Nakon uspešno usaglašenih veterinarskih sertifikata, od ukupno 21 planiranog kamiona već je izvezeno 15, dok se očekuje da će preostalih šest biti izvezeno do kraja nedelje. Ukupan obuhvat izvoza iznosi oko 8.000 jagnjadi, što predstavlja značajan iskorak za domaći stočarski sektor i dodatno jačanje prisustva Srbije na tržištima severne Afrike – navodi se u saopštenju.

Ministar Dragan Glamočić ocenio je da je realizacija ovog izvoznog aranžmana rezultat koordinacije nadležnih institucija i usklađivanja procedura koje omogućavaju ispunjavanje standarda bezbednosti hrane i zdravlja životinja.

– Ovakvi izvozni aranžmani podstiču rast proizvodnje, obezbeđuju stabilniji plasman domaćih proizvoda i unapređuju konkurentnost srpskih poljoprivrednika na međunarodnom tržištu. Ministarstvo će i u narednom periodu nastaviti aktivnosti na daljem širenju izvoznih tržišta – poručio je Glamočić.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar