Filijala Lukoila u plamenu: Ukrajinci dronovima udarili na petrohemijski pogon, isplivali snimci (VIDEO)

Stavrolen je jedna od vodećih ruskih petrohemijskih kompanija i filijala Lukoila

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/YouTube@Suchomimus

Ukrajina je noćas dronovima gađala petrohemijski pogon Stavrolen, izvestili su Telegram kanali u Rusiji, a prenosi “Kijev Independent”.

Filijala Lukoila u plamenu

Fotografije i video snimci koji kruže društvenim mrežama, a snimili su ih lokalni stanovnici, prikazuju veliki plamen u oblasti pogona. Stavrolen je jedna od vodećih ruskih petrohemijskih kompanija i filijala Lukoila.

Jedan od snimaka pogledajte OVDE.

Ukrajinski glavni štab je ranije izjavio da fabrika u okviru pogona proizvodi komponente za dronove, kompozitne materijale, delove karoserije i izolaciju za razne vrste ruske vojne opreme.

Eksplozije i požar u pogonu

Razmere štete za sada nisu poznate. “Kijev Independent” nije mogao odmah da potvrdi izveštaje o napadima, a zvanično se još nije oglasila ni ukrajinska vojska.

Još snimaka pogledajte OVDE.

Guverner Stavropoljskog kraja Vladimir Vladimirov upozorio je na pretnju dronova u regionu pre prijavljenih eksplozija i požara u pogonu.

BONUS VIDEO

Izvor: Jutarnji.hr

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar