Objavljena najnovija FIFA rang lista: Srbija pala za čak pet mesta u odnosu na prethodnu

Fudbalska reprezentacija Srbije nalazi se na 34. mestu na najnovijoj FIFA listi

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: printscreen/YT/FSS

Srbija je zabeležila pad u odnosu na prethodnu listu za pet mesta, a čak devet od jula meseca, kada smo bili na 25. mestu.

Tome su doprinele neubedljive partije ekipe Dragana Stojkovića u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i retke pobede na tom putu.

Prva na listi je selekcija Argentine, druga je Francuska, treća Engleska, a četvrta Belgija.

Pad je zabeležio i Brazil koji je tek peti, iza “Selesaa” su Holandija, Portugalija, Španija, Italija i Hrvatska koja “zaključuje” prvih deset mesta na listi najboljih reprezentacija na svetu.

Nisu ni Hrvati blistali kako umeju u poslednje vreme, ali su, nakon plasmana u Katar i osvajanja trećeg mesta, uspeli da se domognu još jednog velikog takmičenja.

Što se tiče Srbije, ispred “Orlova” su, pored ostalih, Iran, Australija, Tunis, Alžir, Egipat…

Selekcija takozvane države Kosovo beleži najbolji plasman od kada je članica FIFA – sada je 101. na rang-listi.

Od reprezentacija iz regiona Slovenija se održala na 54. poziciji.

Albanija je 62. posle plasmana na EURO, Severna Makedonija je 65, Bosna i Hercegovina 69, a Crna Gora 70. na najnovijoj listi.

Izvor: Objektiv.rs, B92.net

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar