Sokol Halili koji je ubio svoju trudnu suprugu Hamide Magaši ispred ginekološke klinike u Prištini pre dva dana, a potom danas izvršio samoubistvo iz vatrenog oružja, snimljen je dva sata nakon zločina koji je počinio.
Kako se vidi u priloženom snimku, on “najnormalnije hoda, kao da se ništa nije dogodilo”.
Dva dana je bio u bekstvu, a lociran je u opštini Štimlje u dvorištu stabmene zgrade. Iako ga je policija opkolila i pokušala pregovore, on se upucao pred njima oko 13:45 časova.
Hamide Magaši (35), podsetimo, ubijena je u dvorištu klinike za ginekologiju u Prištini. Za jezivo ubistvo žene, koja je bila u devetom mesecu trudnoće, osumnjičen je njen muž Sokol Halili (31) koji je ispalio tri hica u nju kad je izašla iz ginekološke klinike.
Trpela nasilje
Sokol i Himide bili su u braku samo četiri meseca nakon čega su se zbog porodičnog nasilja razdvojili. Tridesetpetogodišnja Himide živela je u kući svojih roditelja u Lipljanu. Juče je otišla na kliniku u Prištinu na kontrolu pred porođaj koji je bio očekivan sledeće nedelje.
Halili je inače dobio zabranu prilaska jer je supruzi 10. avgusta pretio u kući njenih roditelja
Ispostavilo se da je osumnjičeni osuđen i novčano kažnjen od suda u Uroševcu zbog nošenja oružja bez dozvole.
Sestra Hamide Magaši navodi da je ubijena žena trpela porodično nasilje.
– Svaki put kad smo je zvali rekla je da ne može da govori – rekla je sestra Himide Magaši i dodala da je nesrećna trudnica bila u pratnji svekrve čak i kada je htela da ode kod sestara.
BONUS VIDEO:






Komentari (0)