Novu epizodu emisije Dejana Anđusa “Retrospektiva nedelje” u okviru produkcije “Objektiv TV” možete gledati svake nedelje od 20 sati na našem Jutjub kanalu i na portalu Objektiv.rs.
Popularni novinar je ovu emisiju posvetio temama geopolitike i političke teorije te se bavio konceptima demokratije, autoritarizma kao i političkim uređenjima najmoćnijih evropskih zemalja. Analizirajući vodeće države Evrope i sveta došao je do zaključka da potpuna demokratija i utopijski nezavisno sudstvo ne postoje nigde u svetu.
U pragmatičnijem delu emisije dotakao se nerasvetljenih ubistava iz devedesetih pomenuvši Željka Ražnatovića Arkana i Radovana Stojičića Badžu, a potom je govorio i o predstojećim izborima gde je jasno apostrofirao sigurnu pobedu Aleksandra Vučića u prvom krugu predsedničkih izbora naglasivši da je potpuno nevažno ko će biti protivkandidat.
Munjevitim zaokretom prešao je na temu sporta posvetivši završni deo emisije fudbalskom šampionatu Srbije:
– Ključna utakmica je derbi Zvezda – Partizan. Ko tu pobedi taj je prvak. Partizanu odgovara i remi, dok Zvezdi ne može da se suprotstavi nijedan protivnik u ligi osim crno-belih. Dakle, taj derbi odlučuje o svemu! – do usijanja dovodi atmosferu Anđus nakon uspešne premijere večitih rivala u nastavku sezone.
Celu emisiju Dejana Anđusa pogledajte na linku na početku teksta.







Komentari (0)