Matej Periš (27) iz Splita, koji je nestao u noći između 30. i 31. decembra u blizini kluba “Gotik” u Beogradu, nije pronađen ni posle deset dana potrage. Ronioci Žandarmerije nastavili su potragu za njim i juče u Dunavu kod Pančeva, ali od mladića nema ni traga. “Gotik”ne radi, a društvene mreže preplavili su snimci iz tog kluba, u kom je 31. decembra s prijateljima bio Matej.
Na snimcima koji sada kruže vidi se kakva je situacija bila u klubu u noći kad je nestao. Nastupali su pevač Cobi i Elena Kitić, ćerka pevača narodne muzike Mileta Kitića.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Prema informacijama sa društvenih mreža, a koje navodno dojavljuju oni koji su kobne noći bili u “Gotiku”, Matej je s prijateljima stajao u blizini bine. Na snimcima se ne vidi da je u klubu bilo nekih incidenata, međutim, u pitanju su samo kadrovi iz te noći. Ronioci su danima pretraživali reku kod Beton hale, ali nijedan trag nije pronađen. Snimci sa sigurnosnih kamera otkrili su samo da je Matej oko 2.00 časa istr- čao iz kluba, pokušao da zaustavi taksi, da bi potom nestao.
TREBA TRAGATI KOD SPLAVOVA
Sagovornik Objektiva blizak istrazi veruje da za Matejom treba tragati kod splavova na Savi.
– Vrše se pretrage, ali tu je mrka kapa, mnogo vremena je prošlo od nestanka. Pretpostavlja se da je zaglavljen između splavova, a na tim mestima ima mnogo granja i drveća. Ne mislimo da je namerno skočio, možda je hteo da izvrši nuždu, okliznuo se i pao u Savu. Verovatno se spustio malo niže i pao u vodu – navodi sagovornik Objektiva blizak istrazi. Bivši funkcioner policije ističe da je mladića možda Sava vratila natrag i da se zakačio o neku granu, ali ne otklanja ni mogućnost da ga je odvukao neki šlep.
– Mogu ga naći negde u Požarevcu. Sava je brza i sudara se s Dunavom, mogla ga je vratiti nazad. Kompletno ponašanje tog mladića, koji je očigledno uzeo kokain i žestoko piće, ukazuju da mu je to stvorilo pakao u glavi. Momci koji su to konzumirali pričali su da je to ludilo, da tri dana ne mogu da se sastave. Neki su odlazili i u bolnicu da prime infuziju. Ti mladići su to veče popili četiri litra viskija i dva litra šampanjca, a osim kokaina, uzimali su i ekstazi. On je pao u jednu vrstu delirijuma, u takozvani fleš, pa je pokušao da to izbaci iz sebe. Trčao je dok ga je svest držala. Onda je u jednom trenutku osetio da bi mu prijalo da se osveži i skočio je u vodu. Međutim, došlo je do hipotermije, puklo mu srce – kaže naš sagovornik.
DRUGOVE TREBA OPET ISPITATI
On smatra da Matejove drugove nije trebalo pustiti da se vrate u Hrvatsku dok se ne dobije kompletna slika o njegovoj ličnosti i toj večeri. Kako navodi, njih bi o svemu trebalo da ispita policija u Splitu. Međutim, nekoliko Matejovih drugova dobilo je koronu, pa su sada u izolaciji. Prema rečima našeg izvora bliskog istrazi, Matejovi drugovi nisu mogli da budu testirani na drogu jer nisu osumnjičena lica.
– Onda ulaze u problem kako su je preneli iz Srbije, upadaju u krivičnu odgovornost. Nije bilo pravnog osnova da se podvrgnu testu na drogu jer nisu osumnjičeni za nestanak mladića – dodaje on.
NESPORAZUM ZBOG RAČUNA ZA VISKI
Međutim, svi iz Matejovog društva odbijaju kontakt s medijima. Kako navodi Slobodna Dalmacija, dvojica od šestorice mladića koji su bili s Matejom u Beogradu su braća Miro i Vinko Bokšić. Miro Bokšić je čak ostavio i svoj broj za kontakt, ali ne javlja se na telefon. Menadžerka kluba razjasnila je priče o navodnom nesporazumu Matejevog društva oko računa u klubu „Gotik”.
– Bio je neki nesporazum oko računa zbog flaše viskija, ali to nema veze s nasiljem.
Naime, Matej je naručio još jednu flašu viskija ne znajući da je još jedan dečko iz njihovog društva takođe naručio flašu istog pića. Onda se prilikom plaćanja poteglo pitanje visine računa. Hteli su da vrate tu flašu, ali nisu mogli jer je konobarica već kasirala, pa su je dali mladićima iz Zadra. To nije bio sukob – kazao je naš izvor.
PIŠE: EKIPA OBJEKTIVA
OVU I OSTALE AKTUELNE PRIČE PROČITAJTE U DANAŠNJEM ŠTAMPANOM IZDANJU OBJEKTIVA







Ko je tolikai budala da snosi ogromnu krivičnu odgovornost za aiznošenje droge iz HrvtskeTu zdrave lokike nema. Svima je jpoznanica gde se droga nabavlja, ko je rastura i kojim mestima. Isto takose dobro zna kome i gde se sipa u piće.... Drugo, d li ste sigurni da jetu droga radila, jer desetuta izrečena jlaž uvek postoje jistina. Bez jprovere i utvrdjenog činjeničnog stanja to su samo pretpostavke. Činjenica je da se pio viski i vino u većoj kličini, a su bili pripiti se drugo su hipoteze..... do daljnjeg...U jedno smo jsigurni, Matej nikada nije koristio u životu opijate,mladić ne TOP na svim poljima, vaterpolista, gonio ga je uvek sportski duh, fakultetski obrazovn jmladić kojij uživa ugled i poštovanje svojih suradjana. Mrava u životu nije zgazio. Manie se tih priča...Šelimo da ga što pre pronadjete život i zdravog da ga svi sa ocem i članovima eksertnog tima MUP:a ispratimo, svi srećni i zadovoljni. U pitanju je mladić na početku svog života. Ovo što se desilo je skandal medjunarodnih razmera.....
Vrlo dobro se zna ko su"navijači"- obezbedjenje koje obezbedjuje sve splavove , klubove i dr. i dr. ko su i za koga rade.Zna se ko rastura drogu. To je javna tajna u BGD. Kriminal, droga, prostitucija i dr.... Što se tiče računa za viski, došlo je do sukobaMateje i konobara jer su trostruko hteli da naplate ceh, na šta su splićani reagovali,Potom je došlo obezbedjenje i bila je raspravka.Potom je Matej častio zadrane jednom flašom pića, pa je i izmedju njih bila polemika. Bitno je napomenuti, da splićanij kada su stigli ušli u klub i posle kraćeg vremena su primetili četiri mladića ispred vrata"bili su im sumnjivi" i "mrko" ih gledali, kada su itali ko oni, rečeno im je d su "neki navijači" itd. Obezbedjenje je intervenisalo tri četiri puta pre toga,jer su spićanibii "glasni" i smirivalo ih.Stajali su pored šanka pozadi a tu je u blizini bina i muzika, razumljivo je bilo da jače govore...jer se nisu čuli....Prosto je nemoguće da ni jedan Matejin prijatelj nije video da je on izašao i kada...to me zbunjuje...
Menadžerka je u prvoj izjavi Poliiji iznela neistinu"da nije blo nikvog sukoba", mora da je imala amneziju tada.Pa se naprasno sada setila. Najmnje je bilo tri incidenta te noći, kamere unutra uopšte nisu radile.Zašto? ko je vlasnik neregistrovnog kluba.Ko ga je iznajmio samo na 6 dana. Gde su bili "navijači" - obezbedjenje kada je Matej izašao i šta su oni tada radili. Po izjavi jednog od gostiju, koji je želeo da bude annoniman, kada je Cobi/pevač te večeri/ završio blok pesama, došlo je do koškaja u zadnjem delu kluba koji nije toliko vidjiv je pokupilo najmanje dva.tri mladića koja su bila pijna i izbacili ih iz Kluba. Bilo je tri člana obezbedjenja, tada.Ruke su im bile "u polozu" onesosobjeni da daju udarac.Napominje ,ne tvrdim da je medju njima bio i Mtej, ai ncident se okp s vremenom njegovog nesatnka, to je izneo za NOVU jedan od gostiju Kluba,očevidac.