Jokić upisao dabl-dabl, pa krenuo na sudiju: Denver poražen posle trilera i Nikoline greške (VIDEO)

Orlando nakon preokreta do slavlja na domaćem terenu

Delovalo je da će Denver upisati rutinski trijumf protiv Orlanda, ali nakon drame i preoketa, Nagetsi su položili oružje na gostovanju –  108:103.

Nikola Jokić je kao po običaju nosio tim Majka Melouna, vrlo brzo je krenuo da flertuje sa dabl-dablom, da bi na kraju to i ostvario. Ipak, nije pomoglo ni 18 poena, 15 skokova i sedam asistencija srpskog košarkaša da Nagetsi ostvare uspeh.

Denver je odigrao sjajno prvo poluvreme, vodio tokom većeg dela meča, ali je Orlando pogodio neke veoma važne šuteve i tako stigao do pobede. Iako je Jokićeva ekipa imala veliki broj problema sa povredama, jasno je svima da su ovo morali da dobiju.

Na samom finišu, pri rezultatu vođstvu Orlanda od 106:103 i na 45 sekundi do kraja, Jokić je napravio korake u napadu, što je Orlando već u sledećem napadu iskoristio da zapečati sudbinu Nagetsa.

Takođe, bilo je burno i nekoliko minuta ranije, pošto je Jokić ušao u verbalni konflikt sa sudijom, pa je saigrač morao da smiruje Srbina.

Najefikasniji u pobedi Orlanda je bio Entoni sa 24 poena, a pomogli su mu Vendel sa 18 i Vagner sa 15 poena.

Kod Denvera su pored Jokića solidni bili Moris sa 22 poena, Barton sa 18 i Gordon koji je upisao 17 poena.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pao rekord: Ima 16 godina, 210 cm, a već je ušao u istoriju košarkaškog kluba Partizan (VIDEO)