Palmeiras vlada Južnom Amerikom – spektakl u finalu Kopa Libertadoresa (VIDEO)

Dejverson je heroj Zelenih

Fudbaleri Palmeirasa savladali su ekipu Flamenga posle produžetaka rezultatom 2:1 u finalu Kopa Libertadoresa.

Palmeiras je poveo u šestom minutu preko Rafaela Veige. Krenuo je Flamengo po izjednačenje, ali Gabrijel Barbosa i De Araskaeta nisu bili precizni i ovim rezultatom se otišlo na pauzu između dva poluvremena.

U drugom poluvremenu su krenuli još jače sa napadima, kako bi došli do izjednačenja i nagrada je stigla u 72. minutu, a strelac je bio Gabrijel Barbosa i meč je otišao u produžetke.

Palmeiras je došao u petom minutu prvog produžetka do novog vođstva, posle katastrofalne greške igrača Flamenga i Dejverson je bio neumoljiv, pa je Dijego Alves opet morao da vadi loptu iz mreže.

Uspeli su da se odbrane do kraja drugog produžetka i tako su osvojili drugi put uzastopno trofej namenjen šampionu Južne Amerike.