Prednost “orlova” pred revanš: Srbija na korak od Eura, Belorusija pala u hali “Jezero”!

Ipak, gostujući futsaleri stigli su do gola nade pred sam kraj meča

Futsal reprezentacija Srbije slavila je protiv Belorusije rezultatom 3:1 u prvom meču baraža za Evropsko prvenstvo.

Utakmicu u kragujevačkoj hali “Jezero” u potpunosti je obeležila četa Dejana Majesa, a pobeda je mogla da bude i daleko ubedljivija.

Poveli su “mini-orlovi” preko Ninoslava Aleksića u sedmom minutu, a prednost je duplirana 11 minuta kasnije kada je nespretnom reakcijom Šerbik savladao svog golmana Čurilina. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a treba napomenuti da je naš tim mogao da postigne još nekoliko golova, ali je nestvarne šanse propuštao, pre svih, kapiten Marko Pršić. U nastavku, slična priča i potpuna dominacija Srbije koja je na ovom meču igrala bez pomoći suspendovanog Jovana Lazarevića, trenutno jednog od najboljih igrača Evrope. Nagrada je stigla u 28. minutu kada je Mladen Kocić maestralno uposlio Pršića, a ovom se vratilo za sve promašaje i sproveo je loptu u mrežu za 3:0. I pored velike prednosti nisu se “mini-orlovi” zaustavili, nastavili su da prete nemoćnom rivalu, ali jedna greška Dragana Tomića i kontra koju je na maestralan način rešio Los u 37. minutu donele su brigu pred revanš koji će se igrati za dva dana u Belorusiji (16.30). Ipak, četa Dejana Majesa pokazala se kao bolji rival i za verovati je da će naši momci, uz pomoć Lazarevića koji se vraća u tim posle odrađene suspenzije, uspeti da overe plasman na Evropski šampionat. Utakmicu u Kragujevcu obeležila je i jako čudna atmosfera na tribinama, koja se češće viđa na vašarima i svadbama nego u dvoranama i na sportskim događajima.

Srbija – Belorusija 3:1 (2:0)

Strelci: Aleksić 7. , Šerbik autogol 18. i Pršić 28. – Los 37.

Srbija: Momčilović – Aleksić, Rajčević, Ramić, Tomić.

Klupa: Kocić, Milosavljević, Petrov, Pršić (kapiten), Radovanović, Rakić, Stojčevski, Stojković, Vulić.

Belorusija: Čurilin – Gorobenko (kapiten), Rabiko, Rogovik, Jakubov.

Klupa: Černejko, Evdomikov, Kozel, Los, Pinčuk, Šerbih, Selik, Zajac, Zmislija.