LŠ: Čelsi slavio u hladnoj Švedskoj, veliki trijumf Volfsburga nad prvakom Austrije

Odigrana su prva dva meča večerašnjeg programa

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras u gostima Malme sa 1:0, u četvrtom kolu Grupe H Lige šampiona.

Pobedonosni gol za Čelsi postigao je Hakim Ziješ u 56. minutu. Kalum Hadson Odoi je odigrao dupli pas sa Havercom, centrirao je, a Marokanac je prosledio loptu u nebranjenu mrežu.

Čelsi je drugi sa devet bodova, a Malme četvrti bez poena.U narednom kolu, Čelsi će dočekati Juventus, dok će Malme ugostiti Zenit.

Kasnije večeras, u istoj grupi, sastaće se Juventus i Zenit.

U istom terminu, u Grupi G, Volfsburg je na svom terenu pobedio Salcburg sa 2:1.

Poveo je Volsburg u trećem minutu golom Ridl Bakua. Janik Gerhard je asistirao a Baku se dobro snašao u šesnaestercu i pogodio donji desni ugao.

Izjednačenje Salcburgu doneo je Maksimilijan Veber u 30. minutu, preciznim šutem iz slobodnog udarca.

Novo vodjstvo i pobedu Volfsburgu doneo je Lukas Nmeča u 60. minutu. On je jakim i preciznim udarcem iskosa pogodio desne rašlje gola Salcburga.

Salcburg je prvi sa sedam bodova, a Volfsburg drugi sa pet. Volfsburg će u sledećem kolu gostovati Sevilji, dok će Salcburg gostovati Lilu.

U istoj grupi, večeras se sastaju Sevilja i Lil.