Milan iz jedine prave šanse do tri boda: Žiru doneo prvo mesto Rosonerima (VIDEO)

Vanja Milinković-Savić praktično bez posla bio celu utakmicu

Fudbaleri Milana savladali su ekipu Torina rezultatom 1:0 u okviru desetog kola Serije A.

Ekipa Stefana Piolija povela je preko Olivijea Žirua u 14. minutu, posle izvedenog kornera Sandra Tonalija, Rade Krunić je zahvatio loptu glavom i poslao je ka drugoj stativi, gde je naleteo Francuz i sproveo je u mrežu.

Gosti su imali tri sjajne šanse da dođu do izjednačenja. Andrea Beloti je prvo imao šansu, ali je Ćiprian Tatarušanu izašao kao pobednik, zatim je Antonio Sanabrija na sjajan pas Denisa Praeta dobro šutirao, ali se opet istakao rumunski golman i potom je i sam Belgijanac imao šut sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio prečku. U poslednjim minutima utakmice, Tomazo Pobega je imao priliku glavom posle prekida da izjednači rezultat, ali je golman Rosonera izbacio loptu u korner.

Tako je Milan preuzeo, za sada, lidersku poziciju od Napolija.

Sve u svemu ne tako zanimljiva utakmica, ali za domaćina su najbitnija tri boda.

U narednom kolu Rosoneri gostuju Romi, dok Torino dočeku Sampdoriju.