Velika pobeda Zvezde u Ligi šampiona: Evropa videla nebeski skok Lekovića i majstorsku krađu crveno-belih

Iako nisu briljirali, učenici Marka Neđića su uspeli da savladaju irskog šampiona

Omladinci Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u drugu rundu šampionske staze UEFA lige mladih, pošto su na Banovom brdu savladali ekipu Sent Patrika rezultatom 2:0 (1:0).

Nakon pobede u Irskoj, učenici Marka Neđića su ponovo pokazali da su bolja ekipa i zasluženo su stigli do trijumfa. Iako nisu briljirali, crveno-beli su pred oko 1.000 navijača nastavili svoju odiseju u elitnom evropskom takmičenju. Irci su bili pod imperativom, tako da su napadali tokom većeg dela meča, dok su crveno-beli čekali u zasedi. Pobedu su omladinskom šampionu Srbije doneli Stefan Leković i Mihajlo Milosavić. Crveno-bele u sledećem kolu očekuje duel sa boljim iz meča Empoli – Domžale, ali, po svemu sudeći, to će biti jedna od najboljih omladinskih škola italijanskog fudbala.

Od početka utakmice na Banovom brdu je bilo evidentno da Irci moraju da jure rezultat iz prvog meča, pa su rešili da napadnu ekipu Zvezde. Već na samom početku Sent Patrik je bio blizu da savlada Bogdana Marinkovića.

Greška je mogla skupo da košta golmana Zvezde, u opasnoj zoni je loše dodao i lopta je stigla tačno u noge fubalera protivničke ekipe.

Ipak, desetka Iraca, Marfi, nije uspeo da zatrese mrežu iz izgledne šanse. Sa 15 metara je tukao pored gola.

Brzo su se probudili učenici Marka Neđića, koji su u 12. minutu stigli do jako bitnog gola. Milosavić je izveo korner, a visoki štoper Stefan Lekvoić je maestralno skočio u kaznenom prostoru i golman Sent Patrika nije imao šansu. Usledila je ekspolzija oduševljenje na klupi Zvezde i napravljen je veliki korak ka drugoj rundi. Leković je u ponedeljak potpisao trogodišnji ugovor sa Zvezdom, pa je tako na najbolji mogući način upotpunio ovu nedelju.

Ovo je bio alarm Ircima da još jače krenu ka golu Marinokvića, napadali su, pokušavali, ali Zvezdini klinci su uspeli da sačuvaju gol. Na samom kraju prvih 45 minuta su mogi da dupliraju prednost.

Marko Stojanović je sa ivice kaznenog prostora inteligentno šutirao, a lopta je pogodila stativu gola irskog golmana.

Nastavak je doneo žešći juriš Iraca, uglavnom se igralo na polovini Zvezde i protivnik je želeo gol po svaku cenu. Ređale su su se šanse ispred gola Marinkovića, a najveću je imao Marfi u 55. minutu. “Desetka” je izašla sam na golmana Zvezde, ali je njegov gol završio pored gola.

Zakuvalo se na Banovom brdu, gledali smo otvoren fudbal na obe strane, s tim da su Irci koristili grč Zvezdinih klinaca i za nijansu više pretili. Najveću šansu je Sent Patrik imao ponovo nakon smušenosti odbrane crveno-belih. Marfi je izašao sam na Marinkovića, koji je panterski regovao I tako uspeo da odbrani gol svog tima.

Nije se dugo čekao na odgovor Zvezde. Lepo su kombinovali Neđićevi učenici i lopta je stigla do Pirgića, koji se na sedam metara našao sam ispred golmana, svi su već videli 2:0 na semaforu, ali je njegov šut završio preko gola irskog golmana.

Opustili su se crveno-beli, a Branković je odmah nakon što je ušao u igru, mogao da potvrdi pobedu Zvezde. Ipak , brzonogi igrač Zvezde je šutirao preko gola.

Nije ušlo tada, ali jeste u 80. minutu kada je prelepu “krađu” Neđićevog tima, golom krunisao Milosavić.

Crveno-beli su iskoristili loše strčavanje golmana Sent Patrika, Rakić je namirisao gol i oteo loptu Iricima, te je dodao do Kavića, a visoki napadač Zvezde prosledio do Milosavića, kome nije bilo teškoj da pogodi mrežu i stavi tačku na pobedu svog tima.

FK Crvena zvezda – Sent Patrik 2:0 (1:0)

UEFA liga mladih, revanš meč prvog kola staze šampiona

Stadion: FK Čukčarički (Beograd)

FK Crvena zvezda: Marinković – Mimović (od 70. minuta Pantić), Leković, Lečić, Radojević, Stojanović – Ognjenović (od 77. minuta Branković), Stojanović, Ćurić (od 21. Marić), Milosavić – Pirgić (od 77. Rakić), Kahvić

Sent Patrik: Kelej, Kurtis, Rajli, Kurtis – Marfi, Lipusuc, Fej, Korbeli, Obrajan – O’Rajli, Lonogran

Piše: Blažo Komnenić

Legende Zvezde gledaju nove nade: Lepe scene na meču omladinske Lige šampiona! (FOTO)