Partizan srušio Zvezdu pred “delijama”: Crno-beli vunderkind rešio derbi (VIDEO)

Odličan i borben fudbal su odigrali omladinci večitih rivala

Omladinci Partizana savladali su Crvenu zvezdu kao gosti rezultatom 2:0 u okviru 9. kola Omladinske lige Srbije.

Strelci za crno-bele bili su Marko Milovanović u 32. minutu i Janko Jevremović u 85. minutu utakmice, a pobeda je mogla da bude ubedljivija da mladi Vanja Vlahović nije promašio zicer malo pre drugog gola Partizana.

Obe ekipe su igrale napadački fudbal, ali Partizanovi omladinci su iskoristili svoje šanse. Najveća opasnost pred golom Partizana bio je Marko Lazetić, ali nije uspeo da iskoristi svoje šanse.

Mladi Aleksandar Kahvić je bio gotovo neprimetan, pa se može reći da je trener crno-belih Nenad Brnović odradio odličan skauting ekipe Marka Neđića.

Utakmicu su i obeležile varnice, što je sastavni deo svakog derbija, pa se mladim igračima ne može zameriti na iskazivanju svojih emocija.

Sve u svemu, odličan fudbal se mogao videti podno juga Marakane.

Partizan je ovom pobedom odmakao Zvezdi na četiri boda, ali crveno-beli imaju utakmicu manje.

Treba podsetiti da crno-beli jure titulu u omladinskoj konkurenciji, pošto su poslednju osvojili 2010. godine.

Piše: Luka Kalajdžić