Drama u Madridu pripala Realu: Džejms umalo da donese Monaku i treću pobedu

Jabusel sa 18 i Ertel sa 13 poena, uz sedam asistencija i pet skokova bili su najbolji u Realu

Real je u Madridu večeras bio bolji od Monaka sa 94:86, što mu je druga pobeda u Evroligi.

Madriđani su silovito započeli utakmicu, prvu četvrtinu su sjajno odigrali i u odbrani i u napadu, i posle deset minuta igre stekli ubedljivu prednost od 30:12.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Tokom druge četvrtine ta prednost je išla i do ”plus 25”, kada je na semaforu stajalo 44:19, ali Monako je počeo da se vraća u igru serijom 9:0 pred kraj poluvremena, kada je smanjio na 49:35.

U nastavku se Realovo vođstvo dodatno ”topilo”, Majk Džejms je pravio sve više problema odbrani Madriđana i sredinom poslednje četvrtine Monako je stigao do izjednačenja na 81:81.

Ali, gosti ipak nisu imali snage za preokret, Real je bolje odigrao završnicu meča i na kraju zasluženo trijumfovao.

Jabusel sa 18 i Ertel sa 13 poena, uz sedam asistencija i pet skokova bili su najbolji u Realu, a na drugoj strani blistao je Majk Džejms sa 24 poena i 10 asistencija.

Hrabra Zvezda srušila Žalgiris: Kalinić odigrao majstorsku partiju pred “delijama”