Fudbaler isključen zbog zadržavanja igre: Prestrog potez glavnog arbitra ili dosledno poštovanje pravila?

Mnogi smatraju da je sudija u ovoj situaciji postupio prestrogo

Uspela je Švajcarska da upiše nova tri boda na stadionu u Ženevi pobedom nad Severnom Irskom od 2:0.

Ipak, sam rezultat i golovi nisu bili ti koji su obeležili ovaj meč već potez glavnog arbitra meča Slovenca, Slavka Vinčića.

Prvi sudija meča je na iznenađenje svih prisutnih u 37. minutu utakmice beku Severne Irske, Džamalu Luisu, pokazao drugi žuti karton zbog odugovlačenja u izvođenju auta, nakon čega je on isključen.

Defanzivac gostiju je prvi žuti karton dobio petnaest minuta kasnije zbog grubog starta, što je bilo potpuno opravdano.

Na kraju meča ostaje nejasno da li je Vinčić bio prestrog u ovoj proceni ili je samo dosledno pratio pravila, a mi vam ostavljamo da sami procenite šta je istina.

Pogledajte:

Skandal kakav se ne pamti: Šaćiri obukao jaknu OZLOGLAŠENE OVK dok je davao intervju (VIDEO)