Favoriti opravdali očekivanja: Poznata tri učesnika grupne faze Lige šampiona!

Posle prvih mečeva, rezultati su mogli da nam nagovesti ko će u Ligu šampiona, a ko u Ligu Evrope

Večeras su odigrana tri revanš meča plej-ofa za Ligu šampiona, a pobednici u prvom mečevima ekipe Benfike, Malmea i Jang bojsa obezbedile su plasman u elitu.

Predstavnik Portugala se ozbiljno mučio protiv PSV-a, naročito zbog crvenog kartona koji je već u 32. minutu zaradio Lukas Verisimo.

Posle toga krenula je totalna ofanziva Holanđana, ali je Benfika uspela da se odbrani do kraja meča tako da je krajni rezultat bio 0:0, pa je zbog pobede u prvom meču od 2:1 portugalski tim otišao u Ligu šampiona.

Sa druge čak pet pogodaka smo mogli da vidimo u Budimpešti, gde je domaći Ferencvaroš poražen sa 2:3 od Jang bojsa.

Cesiger je već u petom minutu doneo prednost gostima, a onda su domaći preokrenuli do kraja prvog poluvremena preko Vinga i Maija. Izjednačenje i prednost u ukupnom skoru donosi Fasnaht u 56. minutu, dok je tačku na meč i pobedu Jang bojsa stavio Mambimbi u 93. minutu.

Veoma uzbudljiv susret smo imali prilike da gledamo u Razgradu gde je Ludogorec pobedio ekipu Malmea sa 2:1, ali je eliminisan zbog poraza od 2:0 u prvom meču.

Prednost Bugarima je doneo Nedjalkov, a potom je pogodak za izjednačenje Riksa poništen zbog ofsajda.

Ipak egal ekipi iz Švedske donosi srpski fudbaler Veljko Birmančević sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Novu prednost domaćima Sobtirou donosi sa bele tačke, ali više od toga nije mogla bugarska ekipa.

Nezaustavljivi Birmančević: Srbin prelepim pogotkom iz slobodnjaka doneo izjednačenje Malmeu! (VIDEO)