Apsolutni gospodari Nemačke: Bajern pobedom nad Dortmundom došao do prvog trofeja u sezoni

Do svoje debitantske titule na klupi Bavaraca došao je i Julijan Nagelsman

Fudbaleri Bajerna su ubedljivom pobedom od 3:1 nad ekipom Borusije Dortmund došli do trofeja u Superkupu Nemačke.

Prednost Bavarcima donosi Robert Levandovski tek u završnici prvog dela, kada mu je asistirao Serž Gnabri.

Dortmund se otvorio u drugom poluvremenu, pa je Bajern preko Milera uspeo da kazni takav potez velikog rivala.

Uspeo je domaćin da odgovori preko Rojsa koji je smanjio rezultat u 54. minutu, ali je Levandovski još jednim pogotkom u 74. otklonio svaku dilemu oko toga u čije ruke ide premijerni trofej u novoj sezoni.

Potresne scene na stadionu Bajerna iz Minhena, a sve zbog pokojnog Gerda Milera (FOTO)