Ludnica u polufinalu: Mogu li Meksiko i Japan da pomute planove Brazilu i Španiji?

Japan je nastavio niz odličnih rezultata

Fudbalske selekcije Japana, Brazila i Meksika pridružili su se Španiji u polufinalu Olimpijskih igara.

Brazil je pobedio Egipat minimalnim rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Kunja u 37. minutu na asistenciju Rišarlisona.

Japan je nastavio niz odličnih rezultata, ali je Novi Zeland pobedio tek nakon penala. Posle 90 i 120 minuta nije bilo golova, u penal seriji dva promašaja Novog Zelanda odvela su Japan u narednu rundu i duel sa Španijom.

Poslednji polufinalista je Meksiko, koji je pobedio Južnu Koreju čak 6:3. Kordova i Martin su postigli po dva gola, a po jedan su dali Romo i Agire. Dva gola za Koreju dao je Li Dong-Žong, dok je Hvang Ui-Jo pogodio za konačnih 6:3.

U polufinalu se sastaju Španija – Japan i Brazil – Meksiko, a ti mečevi na programu su su utorak.