SL: Goleada u Novom Sadu, Proleter i Pazar osvojili prvi bod!

Ovo je i Proleteru i Novom Pazaru prvi bod

Fudbaleri Proletera i Novog Pazara podelili su bodove pošto su u Novom Sadu na stadionu „Karađorđe“ podelili bodove – 2:2 (0:1), u okviru trećeg kola Superlige Srbije.

Poveli su gosti u 17. minutu sa bele tačke. Mitrović je igrao rukoim u svom kaznenom protoru, a Aganspahić je sa bele tačke zatresao mrežu i doveo Pazarce u vođstvo.

Mogli su na isti način da izjednače domaći u 44. minutu, ali je golman gostiju Ostojić uhvatio živu loptu Živojinoviću.

Drugo poluvreme počinje golom Novog Pazara, a strelac je bio Dimić. Ipak, samo dva minuta kasnije Tomović smanjuje prednost i na taj način donosi neizvesnost u meč. U 57. minutu domaći su došli i do izjednačenja preko Ortiza.

Mogao je Proleter i do potpunog preokreta do kraja meča, ali je Ortiz kod postignutog gola igrao rukom, što je utvrđeno nakon gledanja VAR-a.

Ovo je i Proleteru i Novom Pazaru prvi bod u novom prvenstvu i očekuje ih očigledno borba za opstanak.

Dejan Stanković je rekao NE: Zvezda nema nameru da prodaje defanzivca!