Tači provocira: Priština ima vodeću ulogu u dijalogu sa Beogradom

Rekao i da Evropska unija nema šta da traži u dijalogu Beograda i Prištine, sve dok Kosovo ne dobije viznu liberalizaciju

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Hašim Tači
Foto/Printscreen/You tube

U dijalogu s Beogradom Priština ima vodeću ulogu, koja povećava optimizam građana i institucija, rekao je danas predsednik privremenih prištinskih institucija Hašim Tači.

Kako prenosi Glas Amerike, Tači je posle razgovora sa većinom lidera političkih partija koje su zastupljene u parlamentu u Prištini, rekao i da Evropska unija nema šta da traži u dijalogu Beograda i Prištine, sve dok Kosovo ne dobije viznu liberalizaciju.

On je pozvao lidere stranaka da veruju angažovanju SAD kada je u pitanju konačni sporazum sa Srbijom.

“Sada kada su veoma povoljne okolnosti za Kosovo, kada ne samo da su SAD za stolom, nego i rukovode ovim procesom, onda mislim da svaki glas, koji je drugačiji, jeste glas koji nije usklađen sa realnošću, sa našim pristupom za brza i dobra rešenja koja mogu da budu sprovedena”, rekao je Tači.

Najnovije vesti čitajte i na našoj iOS i android aplikaciji – Objektiv.rs

Vulin uzvraća Tačiju: Strah od suđenja za zločine OVK je razlog pokušaja da izazove nesreću na Balkanu

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar