Novak silni u polufinalu Vimbldona: Pao je i Fučovič, još samo dva koraka do trofeja!

Ubedljiva pobeda Đokovića

Novak Đoković se plasirao u polufinale Vimbldona.

Najbolji teniser sveta je u tri seta (6:3, 6:4, 6:4) savladao Martona Fučoviča i izborio plasman među četiri najbolja na najvećem Gren slemu.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

U polufinalu će se sastati sa boljim iz duela Hačanov – Šapovalov.

Đoković je krenuo snažno bio na pragu da sa nulom reši set u svoju korist. Međutim, Mađar je uspeo da vrati jedan brejk i osvoji dva svoja servisa, ipak nije imao snage za preokret i naš as dobija prvi servis sa 6:3.

Najveća borba viđena je u drugom setu. Oba tenisera su konstantno pritiskala protivnikov servis. U prvom gemu Novak je propustio četiri brejk prilike. Potom je viđeno dosta gemova na razliku, ali nije bilo brejk prilika sve do devetog gema kada naš teniser oduzima servis protivniku. U narednom gemu Novak na svoj servis stavlja tačku na drugi set – 6:4.

Treći set Novka je počeo brejkom, što je donekle kanalisalo tok seta. Fučovič je pokušao da se vrati, ali je propustio svoju šansu u četvrtom gemu. Još nekoliko gemova na razliku, ali nije bilo brejkova. Đoković privodi set i meč kraju za konačnih 6.4 u trećem setu.

Teniski Koperfild: Magija Novaka Đokovića na Vimbldonu (VIDEO)