Sukob između Izraela i Hamasa eskalirao je u noći između utorka i srede sa gotovo hiljadu ispaljenih raketa, sa više desetina civilnih žrtava. Posle noći nasilja kakvo u ovom turbulentnom regionu nije viđeno godinama ostale su ruševine i potresni prizori, ali dan protiče mirno.
To je potvrdio Tomislav Stojković (35), rukometni golman Hapoela iz Ašdoda, jednog od gradova u južnom pojasu između Gaze i Tel Aviva koji su se noćas našli na udaru Hamasovih raketa.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
– Poslednji napad bio je u sredu oko pet sati, tako da je za sada ovde mirno – rekao je Stojković.
Izraelski mediji preneli su da su dve žene poginule, a oko 90 ljudi povređeno kada su na susedne gradove Aškalon i Ašdod pale rakete ispaljene iz pojasa Gaze.
#Breaking Barrage against Ashdod, Ashkelon and surrounding areas. #Gaza #Israel
50 Rockets launched right now at #Israel pic.twitter.com/NAqykMJ4ih
— #??? ℍ?????? (@WarHorizon) May 12, 2021
– Otvorena su javna skloništa u gradovima, a skoro svaki stan ima posebnu, sigurnu sobu i tamo se sklanjamo kada se oglase sirene. Škole po naredbi ne rade u krugu od 40 kilometara od Gaze – kaže naš rukometaš.
On je, kao i ostali stanovnici raketirane izraelske obale, prethodnu noć proveo u strahu. U Ašdodu koji je na pola puta između Tel Aviva i Gaze, sirene za vazdušnu opasnost nisu neobična pojava, ali je jučerašnja eskalacija između Izraelaca i Palestinaca bila najgora od 2014. godine. Stojković je poslao video snimljen sa njegove zgrade u Ašdodu na kojem se vidi kako rakete i izraelski pvo paraju nebo.
Now in my home town Ashdod 5 min from where I am. I am with my kids in the bomb shelter, we are safe and trying to stay calm and keep our spirits up. pic.twitter.com/ut0WQlWjMC
— Maya Kadosh (@MayaKadosh) May 11, 2021
– Sinoć je bilo jako ozbiljno, raketirali su u isto vreme skoro sve velike gradove u Izraelu. Samo na Tel Aviv su ispalili više od 100 raketa, ukupno više od 800 – rekao je Stojković.







Komentari (0)