Nadal saznao ime novog rivala u Monte Karlu: Bitka za četvrtfinale završena posle skoro tri sata borbe

Mladi teniser je posle maratonskog meča došao do velike pobede

Ruski teniser Andrej Rubljov je u osmini finala Mastersa u Monte Karlu savladao Roberta Baustista-Aguta sa 2:1 u setovima (7:6, 5:7, 6:3).

Španac i Rus su bitku za četvrtfinale sa Rafaelom Nadalom vodili tačno dva sata i 47 minuta.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Na prvi pogled meč je odlično krenuo po Aguta, koji je poveo sa 3:0. Međutim, Rus se vratio u set i izvukao taj-brejk u kome je počistio Španca.

Ponovo je Agut bolje otvorio set, pošto je imao prednosto 4:1, ali se Rubljev probudio i sa 4 vezana gema poveo sa 4:5. Ovoga puta Agut nije popustio uspeo je da se konsoliduje u da osvoji sve gemove do kraja seta.

U odlučjućem trećem setu Rubljev je imao više snage od Španca, što je na kraju i prelomilo meč.

Nadal oduševljen porazom Đokovića: Sada je došao red na njega da izgubi, bravo za Evansa!