LICEMERNO, NERVOZNO, KAO ISTERIVANJE ĐAVOLA! Sagovornici “Progona” o filmu “Vladalac”

Ni posle tri sata od "Vladaoca" komentatorima u "Progonu" nije jasno "šta je pisac hteo da kaže"

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/TV Pink

Film “Progon”, emitovan večeras na televiziji Pink kao reakcija na ostvarenje “Vladalac” sa N1 televizije, okupio je nekoliko sagovornika koji su uopšteno govoreći, istakli kako je predsednik Srbije na užasan način predstavljen kao oličenje zla, sotona lično i neprijatelj sopstvenog naroda.

Marketinški stručnjak Nebojša Krstić kaže da emisija “Vladalac” kreće opisom karikature Vučića i ona u suštini do kraja posle tri sata ne daje odgovor na pitanje ko je Vučić, već kako izgleda njegova karikatura.

“Bilo bi zanimljivo konsultovati i gugl i Vujakliju i Ivana Klajna i pitati stručnjake da li su za diskvalifikaciju Vučića upotrebljeni svi epiteti u srpskom jeziku, sve ružne reči koje mogu da ga diskvalifikuju ili je ostala neka neupotrebljena”, navodi Krstić.

Direktor Beogradske filharmonije Ivan Tasovac kaže da stvarno ne može da komentariše ovaj film jer smatra da su to tri izgubljena sata u njegovom životu.

“To je kao da mi neko traži da komentarišem norveški film na norveškom bez titlova o razmnožavaju paramecijuma”, kaže Tasovac.

Čović OPLEO PO AUTORIMA filma “Vladalac”: Grozno i zlonamerno! Gde vodi taj stepen mržnje?

Ovo deluje kao loše amatersko pozorište ljudi koji ponavljaju kao papagaji neke stvari.

Medijski konsultatnt Ivan Radovanović podseća su u Prvom svetskom ratu kada su se pravile plakate protiv neprijatelja, neprijatelji crtani kao karikatura i gore je pisalo ovo je neprijatelj.

“I mislim da je da je to sve što treba o ovome da se kaže, a najviše mi se svideo onaj deo u kojem narator govori da mu naočeri neprirodno štrče preko ušiju. Od prilike ima rogove i čovek je sam đavo. I to je naš neprijatelj, to je to zlo. Poseban deo je taj u kojem kažu da je to naše lice i da smo mi njegovo lice i da svako ko ima bilo kakve veze sa njim je čist satanista”, navodi Radovanović.

Novinar Politike Aleksandar Apostolovski kaže da ga film podseća na isterivanje đavola, ali da misli da egzorcisti nisu bili u najboljoj formi.

“Vređanjem njega, potcenjujete i one koji su glasali za njega”, ističe Apostolovski.

Direktorka Centra za evroatlantske studije Jelena Milić, smatra da ova količina negativnih diskvalifikacija na ovako malom prostoru u malom vremenskom periodu postaje kontraproduktivna.

“Kaže Koko Šanel kad se skockate pogledajte se u ogledalo i prvu stvar koju vidite skinite sa sebe. Mislim da oni ništa od tog testa nisu uradili pre nego što su ovu emisiju emitovali”, navodi Milić.

Brnabić o filmu “Vladalac”: Kad 10 ljudi u mračnoj sobi OGOVARA jednog čoveka

Aja Jung je navela da je teško i zastrašujuće pogledati jedan ovakav materijal.

“Zapravo taj govor jeste ono što mene plaši. Koliko mržnje i zlobe istaći u svakoj reči i zarezu plaši svakog čoveka”, kaže Aja Jung.

“U politici pobeđuje onaj ko ima odlične rezultate, i ostaje na vlasti sve dok ima rezultate”, kaže profesor FPN Dragan Simeunović.

“Vučić obećava isključivo ono što ne može da ispuni”, kažu sagovornici u filmu „Vladalac“. Sagovornici „Progona“ podsećaju na dosad urađeno i pitaju se kako je ovakva izjava uopšte moguća.

“Vučić se hvata u koštac sa problemima i stavlja glavu tamo gde njegovi protivnici nisu smeli nogu”, ocenjuje Nebojša Krstić.

U tom smislu, kako kaže, reći daje takav političar “šibicar” poprilično je nekorektno i krajnje neistinito.

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Objektiv.rs, Informer

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar