Zanimljiv derbi Serije A: Juventus pobedom protiv Lacija ostao u borbi za titulu (VIDEO+FOTO)

Za tim iz Rima ceo meč odigrao je Sergej Milinković-Savić

Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio rezultatom 3:1 (1:1) u derbiju 26. kola italijanske Serije A.

Gosti iz Rima odlično su počeli meč i poveli u 14. minutu kada je Hoakin Korea nadmudrio Demirala i lako savladao golmana Juventusa.

“Stara dama” se tada probudila i do poluvremena došla do izjednačenja. U 39. minutu Adrijan Rabio savladao je Pepea Reinu izuzetno efektnim udarcem za 1:1. Alvaro Morata je u 57. minutu fenomenalno iskoristio kontranapad Federika Kjeze i doneo prednost timu iz Torina. Svoj drugi pogodak na meču Španac je postigao tri minuta kasnije kada je bio precizan sa bele tačke za konačnih 3:1.

Za tim iz Rima ceo meč odigrao je Sergej Milinković-Savić. U preostalim mečevima Serije A koji su odigrani u subotu postignuti su sledeći rezultati: Specija – Benevento 1:1 i Udineze – Sasuolo 2:0.