Gorštak Đoković “ubio” Medvedeva: Nole je kralj Australije – poklonite se najboljem u istoriji! (VIDEO)

Srpski teniser osovojio je devetu titulu u Melburnu

Novak Đoković osvojio je deveti put u karijeri Australijan open pošto je u finalu savladao Danila Medvedeva sa 3:0 (7:5, 6:2, 6:2)

Finale je počelo u brzom ritmu u kome se bolje snašao Đoković koji je brejkom u pravom trenutku stigao do porednosti u setovima.

Drugi set loše je počeo po Novaka. Srpski teniser izgubio je svoj servis, ali je zatim osvojio četiri u nizu i lako stigao do drugog seta 6:2.

Treći deo igre samo je bilo odrđivanje posla, a Novak ga je dobio 6:2 i stigao do 18. grend slem titule u karijeri.

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos finalnog meča Australijan opena, Novak Đoković – Danil Medvedev na portalu objektiv.rs.

6:2 – KRAJ MEČA – Đoković je briljantnom partojom u finalu ubedljivo savladao Danila Medvedeva 3:0 i deveti put u karijeri osvojio turnir u Melburnu

5:2 – Novak je na samo gem od osvajanja titule

4:2 – Publika u ovom trenutku daje podršku Medvedevu koji smanjuje prednost Đokovića u trećem setu

4:1 – Novak je prepustio samo jedan poen u ovom gemu rivalu

3:1 – Najbolji poen na meču osvojio je Medvedev koji je kasnije stigao do još jednog poena, a samim tim i svog prvog gema u trećem setu

3:0 – Savršeno igra Đoković i u trećem setu, sve je bliže osvajanju nove titule u Melburnu

2:0 – BREJKKKKKKKK!!!! Fenomenalnim riternom srpski teniser stiže do izjednačenja, a duplom servis greškom Novak dolazi do brejk prilike koju koristi i oduzima servis svom rivalu

1:0 – Medvedev nije uspeo da iskoristi dve brejk prilike. Đoković se sjajno izvukao, osvojio naredna četiri poena i stigao do prednosti u trećem setu

TREĆI SET:

6:2 – BREJKKKKKKKK!!!!!!!! Novak je stigao do dve set lopte, odmah je iskoristio prvu i poveo sa 2:0 u setovima

5:2 – Preciznim servisima Đoković stiže do 40:15. Medvedev osvaja naredna dva poena i dolazi do izjednačenja. Bitan gem osvaja Novak i stiže na gem od osvajanja drugog seta

4:2 – Medvedev prekida Novakovu seriju i smanjuje rezultat u drugom setu

4:1 – Nastavlja se niz Novakovih osvojenih gemova

3:1 – BREJKKKKKKKKKK!!!!!!! Novak još jednom koristi brejk priliku i oduzima servis rivalu

2:1 – Đoković je uspeo da osvoji svoj servis i prvi put povede u drugom setu

1:1 – BREEJKKKKKKKKKK!!!!!!! Novak je odmah uzvratio i oteo servis svom rivalu

0:1 – BREJKKKKK!!! Loše je Novak otvorio drugi set, Medvedev je iskoristio prvu brejk priliku i stigao do prednosti

DRUGI SET:

7:5 – BREEEEJKKKK!!!!! Pritiska Novak i stiže do tri set lopte. Već prvu je iskoristio najbolji teniser sveta i posle 42 minuta igre poveo u finalu

6:5 – Forhend savršeno funkcioniše 40:0. Izbacuje Medvedev loptu u aut u narednom poenu tako da Novak bez izgubljenog poena stiže do novog gema

5:5 – Još jednom bez većih poteškoća Medvedev osvaja svoj servis gem

5:4 – Novak posle 32 minuta igre stiže na gem od osvajanja prvog seta, Medvedev posle pauze servira da ostane u setu

4:4 – Fenomenalno servira Medvedev i dolazi do novog izjednačenja

4:3 – Sjajnim poenom na mreži Novak osvaja poslednji poen u ovom gemu i stiže do nove prednosti u prvom setu

3:3 – Rus je u sjajnoj seriji poena (8:0) tako da lako dolazi do izjednačenja u gemovima

3:2 – BREJKKKKKKKKK!!! Prvi put u finalu Novak ima probleme u svom servis gemu. Medvedev je posle sjajnog poena stigao do 15:40 i dve brejk prilike. Odmah je iskoristio prvu i vratio brejk

3:1 – Medvedev se upisuje na semafor i osvaja prvi svoj gem u finalnom meču

3:0 – Totalna dominacija na startu finala, Novak osvaja gem bez izgubljenog poena

2:0 – BREEEEEEJKKK!!!! Prvi pritisak Novaka 15:40, dve brejk prilike za sroskog tenisera. Iskoristio je drugu i stigao do brejka prednosti

1:0 – Savršen start Novaka. Na najbolji mogući način as udarcem otvorio je finale i kasnije stigao do prvog gema u finalnom meču