Šestica na “Borusija parku”: Mehengladbah ubedljivom pobedom prestigao Dortmund na tabeli

Nemoć je na današnjem susretu prikazala ekipa Edina Terzića

Fudbaleri Borusije Mehengladbah savladali su ekipu istog imena iz Dortmunda rezultatom 4:2 u okviru 18. kola Bundeslige.

Sve je krenulo nekako haotično pošto smo u prvih 15 minuta videli dva gola od kojih je samo jedan priznat nakon pregledavanja snimka u VAR sobi, a strelac je bio Niko Elvedi.

Do 30. minuta tandem Sančo Haland doneo je prvo izjednačenje, a potom i preokret gostujućoj ekipi.

Nespretnost odbrane Dortmunda je ponovo iskoristio Elvedi, koji je plasirao loptu pored Burkija na samom kraju prvog poluvremena.

Četiri minuta po startu drugog dela, Bensebaini ponovo vraća prednost ekipi iz Mehengladbaha.

Konačan rezultat postavlja Tiram na asistenciju Nojhausa u 78. minutu igre.

Ovom pobedu se ekipa Mehengladbaha domogla četvrte pozicije na tabeli Bundeslige, koja vodi u Ligu šampiona, dok je Dortumund pao na peto mesto.