Čisti organizam, podmlađuje lice i izbeljuje zube: Višestruko korisna i čudotvorna GLINA

Glina štiti zdravlje, okrepljuje duh i čuva lepotu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pexels/Shiny Diamond

Glina je isušen, očvrsli sediment morskog, jezerskog ili rečnog mulja. Sastoji se od najsitnijih čestica raznih stena i minerala.

Uprkos ne baš dopadljivom ukusu i izgledu, zbog širokog spektra delotvornih i lekovitih svojstava čovek koristi glinu od davnina. Stari Egipćani su je nazivali “božjim prahom” i sa njom lečili razne bolesti i infekcije kože. Takođe, upotrebljavali su je i za balsamovanje. U Kini i Indiji se već vekovima kao bombone koriste kuglice isušene gline, koje organizmu daju neophodnu dozu minerala.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Glina može da se pije razmućena u vodi, uzima u tabletama, koristi se za obloge, stavlja kao pakovanje, kao maska…

Zahvaljujući jedinstvenoj mešavini oligoelemenata, blagodeti koje nam nudi glina su ogromne. U ljudskom organizmu svaki mineral igra određenu, preciznu ulogu. Gvožđe sprečava anemiju, aluminijum štiti srce, magnezijum je važan za dobro funkcionisanje nervnog sistema i moždanih aktivnosti.

Kalijum je važan za zdrave mišiće, sprečava grčeve i fizički napor, a kombinacija zlata, bakra i srebra se pokazala kao delotvorna u sprečavanju infekcija grla i disajnih puteva.

Foto/Freepik.com/freepik

Dokazano je da glina poseduje svojstva koja imaju antibakterijsku ulogu, ona u ljudskom organizmu deluje strogo selektivno, samo tamo gde je potrebno, uništavajući isključivo patogene, štetne mikroorganizme. Ona uspešno apsorbuje, drenira i izbacuje iz organizma svu nečistoću, toksične materije, čak i neprijatne mirise.

Pošto stimuliše koagulaciju krvi, glina ubrzava zarastanje i regeneraciju povređenih tkiva, zarastanje spoljnih povreda, rana, čireva i infekcija.

Stručnjaci iz raznih medicinskih oblasti su se složili da ovaj prirodni proizvod povećava opštu odbrambenu moć organizma i predstavlja neku vrstu “energetske bombe” koja aktivira metabolizam ćelija.

Foto: Freepik/cookie_studio

Glina u službi lepote:

Piling – sa belom glinom (kaolinom). Kašičicu, dve praha pomešajte sa malo mlake vode, dodajte nekoliko kapi limunovog soka i bademovog ulja. Smesu naneti na čisto lice i vlažnu kožu. Posle dvadesetak minuta nežnim, kružnim pokretima odstraniti osušenu masu sa lica. Na kraju, lice umiti i namazati hidratantnu kremu.

Maska za licemaske od gline smiruju upale kože, uklanjaju akne, bubuljice i mitisere. Takođe, poboljšavaju formiranje kolagena i elastina, koji su važni za što duži izgled sveže i mlade kože.

Foto: Pexels/Polina Tankilevitch

Maska protiv bora – u borbi protiv bora odlično se pokazala sledeća maska: žumance pomešati sa 80 grama jogurta. Dodati dve kašičice praha bele gline i nekoliko kapi vitamina C (ukoliko vam je koža masna možete dodati smesi malo limunovog soka, a ukoliko ipak imate suvu kožu dodajte maslinovo ulje). Masku naneti na čisto lice i držati između 20 i 30 minuta.

Za bele zube – Prah od bele gline je najbolje i najefikasnije prirodno sredstvo za čišćenje i beljenje zuba koje štiti zubnu gleđ, a ujedno i smiruje desni.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar