Tri osobe su poginule u pucnjavi koja se dogodila u Kaljiningradu u Rusiji, saopštile su lokalne vlasti, navodeći da je najverovatniji razlog napada sukob lične prirode.
Napadač je, kako javljaju ruski mediji, iz vatrenog oružja ubio muškarca i trudnu ženu i ranio njihovog 13-godišnjeg sina, koji je hospitalizovan.
Калининград…Мужчина устроил стрельбу из автомата и убил несколько человек возле Центрального рынкаhttps://t.co/TQeJ7JKu5N
— Vik (@ViktoriyaDombro) February 15, 2020
Napadač je potom pokušao da se ubije, nakon čega je podlegao povredama u bolnici. Lokalne vlasti su saopštile da se pucnjava dogodila na centralnoj gradskoj pijaci i da je napadač bio u sukobu sa porodicom u koju je pucao iz lovačke puške.
Ruski mediji navode da su napadač i porodica na koju je pucao već mesecima bili u sukobu oko raspodele bonova za kupovinu na kaljiningradskoj pijaci.







Komentari (0)