Visoki zvaničnik Srpske napredne stranke i poslanik Aleksandar Marković osudio je večeras kao, kako je rekao, “histerične” napade dela opozicije na ministra odbrane Srbije Nebojšu Stefanovića, koji je izjavio da se razmatra mogućnost vraćanja obaveznog vojnog roka.
“Za Dragana Đilasa, Vuka Jeremića i Borisa Tadića, ne samo Vojska Srbije već cela naša zemlja Srbija oduvek je bila kvazipatriotska besmislica, da upotrebim njihovu jezičku kovanicu. Pokazivali su to u vreme svoje vlasti uporno, kontinuirano i svakim svojim postupkom, zato je svima i jasno otkuda njihovi današnji histerični napadi na ministra odbrane Nebojšu Stefanovića”, naveo je Marković u izjavi za javnost.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
On je ukazao da taj deo opzicije ne uznemirava to kada se u najrazvijenijim državama EU vode ovakve rasprave zbog raznih vanrednih situacija koje pogađaju svet, kao što im ne smeta ni to kada naoružavaju i opremaju svoje vojske sve zemlje u regionu, ali zato “glasno poručuju sram bilo Srbiju što radi to isto”.
“Ako je 70 odsto građana za vraćanje obavezne vojske, kako sami tajkunski mediji kažu, ko je onda taj koji je poznat po jednoumlju i čije ste vi to građane slušali kad ste pre deset godina donosili odluku da ukinete ovu obavetu”, upitao je Marković.
On je ukazao da je u vreme vlasti današnje opozicije i njenim tzv. modernizacijama Vojska Srbije “uništena jednako kao i NATO projektilima u bombardovanju.
Orlić: Đilasovi “stručnjaci” napadaju ideju o jakoj vojsci
“Potrebno je mnogo godina da se isprave pogubne posledice štetočinskih transformacija koju su izvodili, ali Nebojša Stefanović uz podršku predsednika Aleksandra Vučića nastavlja s kontinuitetom opremanja i oporavka Vojske Srbije. Stefanović nastavlja ponosno da se bori za veće plate vojnika i snaženje naše Vojske, koja je garant sigurnosti i stabilnosti naše države, jer mu Srbija nije kao vama besmislica”, uaključio je Marković.







Komentari (0)