Srbija se već mesecima grčevito bori sa opasnim virusom Кovid 19. Spas od ove bolesti mnogi vide u vakcini, međutim, deo populacije ipak negoduje i smatra da vakcina nije bezbedna.
Posle 30 godina rada u Кanadi, jedan od najstarijih virusologa u Srbiji, profesor virusologije i infektivnih bolesti na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu Dragan Rogan ističe značaj vakcine i naglašava da je virus veliko zlo.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
„Radio sam u Kanadi kao virusolog i mogu slobodno reći da je vakcina spas. Percepcija za vakcinu koju čujem negativnu to je svojstveno osobama koje malo poznaju biologiju i koji su nepoverljivi, vakcina ne može biti registrovana ukoliko postoji minimum sumnje da će imati neželjene efekte. Vakcina je već u SAD dobila dozvolu i počeće se proizvoditi i verovatno do aprila, vakcinacijom će se postići imunitet tzv. stada, što znači da smo od maja svi bezbedni. Vakcine koje se trenutno registruju su napravljene posebnom tehnologijom i visoko su uspešne. Zvanično 70 posto je uspeh tokom prve vakcinacije a uspeh tokom druge oko 90 odsto“, kaže za RINU, profesor virusologije i infektivnih bolesti Dragan Rogan.
On ističe da je za sam tok lečenja veoma bitno da se odmah uključe antibiotici, jer svaki virus pa i Kovid 19 izaziva ozbiljne posledice u organizmu.
„Ukoliko neko dođe u kontakt sa virusom vrlo brzo se treba javiti lekaru i početi odmah sa antibioticima, jer je virus veliko zlo koje izaziva stravične promene u plućima, ubija ćelije, tako da antibiotike uključiti što pre i to vas ne može niko ubediti da treba drugačije. Kada posmatrate zapalenje pluća, generalno to je progresivno oboljenje. Verovatno postoje osobe koje imaju receptore da se virus vrlo lako veže i vrlo lako penetrira, takve osobe su sklonije oboljevanju. Postoje ljudi kod kojih i na ostalim organima i tkivima postoje receptori za koje se virus može vezati, samim tim izaziva jako drastična oboljenja“, tvrdi profesor Rogan.
Objavljeni su najnoviji podaci o koronavirusu u Srbiji: Zaraženo 6.903 osobe, na respiratorima 279!
Kako kaže, zavisno od imunološkog odgovora virusa potrebna je jedna ili dve vakcinacije.







izgleda da zna da c-19 nije virus, već vojni bakteriotrov, a da bi bio pušten u javnost mora da zavija u celofan pravo rešenje
Ja vise ne mogu da verujem sta citam.Cim dodjete u kontakt sa virusom odmah na antibiotike? I to izjavljuje lekar??? Prelezao sam Koronu samo sa vitaminima. Zna se kada se koriste antibiotici.