Crveno-beli se borili do kraja: Zvezdu skupo koštalo loše prvo poluvreme, Lojd razočarao! (FOTO+VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostujućem terenu u Barseloni u okviru 10. kola Evrolige

Košarkaši Barselone pobedili su Crvenu zvezdu u okviru 10. kola Evrolige rezultatom 76:65.

Barselona nastavlja sa dominantnim partijama u Evroligi i je stigla do osme pobede u ovom takmičenju.

Već na startu je bilo jasno da neće biti iznenađenja – španski tim je poveo 7:0, i posle deset minuta igre imao 13 poena prednosti (19:6). U tom periodu gosti iz Beograda imali su čak sedam izgubljenih lopti.

Do odlaska na odmor tim Šarunasa Jasikevičijusa je uvećavao prednost i posle 20 minuta vodio je sa 17 poena razlike (39:22).

Maksimalnu prednost Barselona je imala u trećoj četvrtini kada je posle koša Higinsa bilo plus 22 (52:30). Tada su “crveno-beli” bolje zaigrali u napadu i kako je vreme odmicalo polako “topili” razliku, koja je na dva i po minuta pre kraja meča bila svega sedam poena (69:62). Ipak, tim Saše Obradovića nije imao snage za neizvesniju završnicu, pa bodovi ostaju u Španiji.

Još jedan odličan meč odigrao je Nikola Mirotić. Meč je završio sa 23 poena (4/4 za dva, 2/3 za tri), uz četiri skoka i dvije asistencije za indeks korisnosti od 31.

Kod Crvene zvezde jedino je Dejan Davidovac imao dvociferni učinak. Meč je završio sa 12 poena. Najbolji strelac Evrolige, Džordan Lojd meč je završio sa dva poena, oba sa linije slobodnih bacanja (0/4 za dva, 0/4 za tri).

Zvezda je nakon večerašnjeg poraza na skoru 4-6.

KRAJ MEČA

40′ Pobeda Barselone 76:65

39′ Mirotić ima dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno,Davidovac na drugoj strani takođe polovičan je pogodio jedno slobodno bacanje, 72:63.

37′ Neverovatan meč, Zvezda je gotovo izgubljen meč uspela da odvede u dramatičan 71:62

35′ Hol je pogodio, a tom prilikom je fauliran Teri i centar Zvezde ima dva slobodna 69:57

34′ Jasikevičijus je vratio tešku artiljeriju u igru

33′ Zvezda spušta na -12, Hol je pogodio

32′ Teri se snalazi 63:49, Zvezda ravnopravna u drugom poluvremenu, šteta za veliki zaostatak iz prvog dela je veliki problem

31′ O’Brajan pogađa uz prekršaj 61:47

ČETVRTA ČETVRTINA

30′ Zvezda je pronašla napad i smanjila razliku, crveno-beli su uspeli u trećoj četvrtini da postignu 22 poena koliko su postigli u prve dve četvrtine 61:44

29′ U jednom duelu Volden je okrnjio zub

29′ Dobrić i Hanga pogađaju za 3 na dve različite strane 59:42

27′ 54:36 Duop Rit u poslednjoj sekundi pogađa trojku iz jako teške pozicije. Dobrić odlično odigrao odbranu

26′ Popravila je Zvezda igru u napadu, najviše zahvaljujući Davidovcu koji je iskoristio svoju snalažljivost 52:32

24′ Još jednom Davidovac, Zvezda značajno bolja u napadu u ovoj trećoj četvrtini 50:30

23′ Mirotić je vrlo opasan iz ćoškova, a to je sada iskusila i Zvezda 46:24

22′ Zenit je pobedio u Berlinu

Standings provided by SofaScore LiveScore

22′ Davidovac stiže do 7 poena

KRAJ PRVOG DELA

20′ 39:22 Ubedljiva prednost Barselone za kraj prvog poluvremena

19′ Mirotić pogađa iz teške pozicije uz prekršaj 36:20

18′ Volden je pogodio za 3 iz teške pozicije 33:20

17′ Oriola i Kalates za 33:17

16′ Davidovac je jedina svetla tačka u ovim trenucima, dok Barselona postiže veliki broj lakih poena

15′ Davidovac pogađa trojku 25:13. Zvezda je postigla samo 13 poena za 15 minuta, ali ako je neka uteha i Barselona je na malom broju poena

13′ Dosta grešaka u ovim trenucima, Hol je pogodio 25:10

11′ Ne valja ni skok u odbrani, Barselona nastavlja da zatrpava koš Zvezde, Teri je pogodio dva bacanja 23:8

DRUGA ČETVRTINA

10′ Katastrofa Zvezde, novi laki poeni Dejvis je strelac, sedma izgubljena lopta

8′ Bolmaro je sjajno izvukao kontru i pogodio uz faul i slobodno bacanje 17:6

7′ Rit pronalazi pukotine u stvarno odličnoj odbrani Barselone, Kalates je vezao 4 poena, Obradović traži tajmaut 15:6

6′ Dva slobodna bacanja za Pjera Oriolu. Pogodio je jedno, Rit poentira pod košem za Zvezdu, 11:4

5′ Mirotić pogađa trojku, Zvezda na drugoj strani pravi drugu grešku u koracima, naravno da je sudija na ovom meču Lamonika 10:2

4′ Muči se Zvezda, ali Teri je posle skoka u napadu zakucao loptu u koš za 7:2

3′ Teri je zalepio Oriolu, ali u sledećem napadu Mirotić je postigao neverovatan koš u nekom polu skoku uz faul, sjajno se snašao, Barselona vodi sa 5:0

2′ Zvezda je loše otvorila meč, prvo je Kuridža izgubio loptu, Abrines je promašio za tri, da bi potom u sledećem napadu Lazić promašio trojku

PRVA ČETVRTINA

TOK MEČA:

SASTAVI:

Dvorana: Blaugrana
Sudije: Lamonika, Panter, Vilius

Barselona: Dejvis, Hanga, Bolmaro, Šmits, Ertel, Oriola, Abrines, Higins, Martines, Kjurik, Mirotić, Kalates.

Zvezda: Ročesti, O’Brajant, Hol, Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Teri.

Posle pobede u Milanu nad Armanijem košarkaši Crvene zvezde doputovali su u Barselonu na duel sa trenutnim liderom na tabeli elitnog takmičenja.

Ekipa, predvođena prvom zvezdom ekipe Nikolom Mirotićem, igra izvanredno u Evroligi, a nakon problema sa koronavirusom koji nije zaobišao ni deo ekipe i stručnog štaba Barselone, domaćin će kompletan dočekati crveno-bele.

Barselona i Crvena zvezda su do sada osam puta odmeravali snage na parketu u okviru elitnog takmičenja i domaćini vode u pobedama sa 6:2 ali u timu crveno-belih veruju da su spremni da prirede iznenađenje na večerašnjem gostovanju.

“Igramo protiv još jedne ekipe koja je favorit za TOP 4. Puno kvaliteta na svakoj poziciji. Igraju kod kuće, imaju ulogu favorita. Kada igramo protiv ekipa koje su uslovno rečeno ‘na papiru0 bolje, vrlo je važno i kakav utisak ostavljate. Očekujem da odigramo dobro i zašto da ne – da iznenadimo ako nam se ukaže šansa”, rekao je Obradović za klupski sajt.

Igrači katalonskog velikana nisu imali utakmicu u devetom kolu jer im je na programu bio meč sa Olimpijakosom. U pirejskom klubu međutim ima zaraženih koronavirusom pa je meč otkazan i zato je Barsa imala slobodne dane koji su iskorišćeni za trening. Sada je na redu meč sa Zvezdom u 10. kolu za koji su igrači Barse i više nego spremni.

“Igrači su malo umorni od tolikog treniranja. Hoće da igraju i mislim da jedva čekaju da izađu na teren. Igramo protiv tima koji je pokazao da može da dobije bilo koga. Zvezda je jak tim, igraju kako moraju. Svi igrači znaju svoju ulogu. Trener Obradović im je napravio tako da im je lako da shvate šta treba da rade u svakoj situaciji”, kaže Šarunas Jasikevičius.

“Biće dobar meč. Uzbuđeni smo što igramo protiv njih. Imaju dobar tim i ostvarili su veliku pobedu u Milanu pre dva dana. Doći će spremni, mi smo čekali da igramo šest dana i nadam se da će se energija preneti. Imali smo dobre treninge i probali smo da se unapredimo kao tim”, kazao je centar Barse Brendon Dejvis.

Bogdan diktira uslove: Srbin cilja astronomski ugovor, poznata i cifra