Ronaldo nastavio seriju, “Stara dama” ipak pala u Veroni! (VIDEO)

Kristijano Ronaldo postigao gol na 10. uzastopnoj utakmici u Seriji A, ali je juventus poražen.

Fudbaleri Juventusa pobedili poraženi su na gostovanju Veroni rezultatom 2:1, u poslednjoj subotnjoj utakmici 23. kola Serije A.

“Stara dama” izgubila drugi put u poslednja tri kola, uprkos tome što je imala prednost koju je u 65. minutu doneo Kristijano Ronaldo.

Portugalac je posle jedne kontre i proigravanja Rodriga Bentankura pogodio donji levi ugao protivničkog gola, čime je zatresao mrežu na 10. uzastopnom meču u italijanskom šampionatu. On je postao prvi igrač u istoriji fudbala kojem je to pošlo za nogom u dve od pet najjačih liga.

Duel na “Bentegodiju” obilovao je zanimljivim situacijama, šansama, stativama, a VAR je intervenisao u nekoliko navrata. U prvom poluvremenu je poništen gol domaćina zbog nedozvoljene pozicije, dok je sudija Davide Masa, posle pregledanja snimka, odlučio da ne svira penal za Juventus u drugom delu igre.

Iako se činilo posle Ronaldovog gola da će bodovi u Torino, tako nisu mislili sjajni domaći igrači. Prvo je Fabio Borini izjednačio, a potom Đampaolo Pacini realizovao jedanaesterac u finišu, za potpuni preokret.

Srpski reprezentativac Darko Lazović igrao je za domaćina do 76. minuta.

Ekipa Mauricija Sarija je ovim porazom propustila šansu da pobegde drugoplasiranom Interu, pa sada ima četiri boda više i utakmicu više. Verona se popela na šestu poziciju sa 34 boda.

U ostalim utakmicama, Atalanta je preokrenula protiv Fiorentine i pobedila 2:1, dok je Sampdorija produbila krizu Torina i trijumfovala rezultatom 3:1.