LAKŠE DIŠU

Partizan PROBIO led: Konačno pobeda u ABA ligi, stotka za prvenac i Šćepanovića (VIDEO+FOTO)

Crno-beli košarkaši večeras u Železniku pobedili FMP 103:90

Košarkaši Partizana ostvarili su prvi trijumf ove sezone u ABA ligi, pošto su večeras u utakmici 3. kola savladali FMP u Železniku sa 103:90.

Crno-bele je predvodio Kodi Miler-Mekintajer sa 23 poena, Rade Zagorac ubacio je 15, a Markus Pejdž 14 poena.

Kod domaćina Nemanja Nenadić postigao je 26, a Filip Čović 16 poena, uz isključenje u finišu meča.

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA

U 33. minutu je i definitivno sve rešeno. Partizan iz minuta u minut povećava razliku, sada je plus 18, 70:88. U Železniku obe ekipe čekaju da istekne vreme jer je sve gotovo. U 35. minutu Partizan ima prednost od 15 razlike. U 38. minutu poeni Filipa Čovića sada je samo 7 razlike 87:94. Posle poena Čović je isključen. Prvo je prigovarao sudijama, dobio tehničku, a onda i još jednu. Serija slobodnih bacanja, stižu crno-beli i do stotke. Na minut i po pre završetka, Pejdž promašuje jedno od dva slobodna bacanja 87:103. Nenadić četvrtom trojkom kruniše odličnu igru 90:103. To je i konačan rezultat, Partizan je stigao do važne pobede u Železniku.

TREĆA ČETVRTINA

Partizan je odličnom odbranom ušao u drugo poluvreme. Ponovo gosti poenima Zagorca stižu na plus 7 44:51, a onda sjajni Nenadić pogađa trojku, u 22. minutu je 47:51. U 13. minutu crno-beli stižu do maksimalnih 9 razlike 47:56 uz tehničku grešku klupi domaćih.

Partizan ima 11 razlike 49:60, a već u 25. minutu prednost je još veća 52:65, najveća razlika. U 28. minutu rezultat je 60:72, nova trojka Pejdža 62:75. Odličnu četvrtinu Gordić završava poenima 66:77.

DRUGA ČETVRTINA

Na startu drugog kvartala 5:0 prave gosti i vraćaju prednost 23:26. U 12. minutu Nenadić pogađa dva poena uz faul, ponovo FMP vodi 29:28. Bolja energija Partizana u ovim trenucima, 16 poena za četiri minuta, Veličković pogađa trojku i u 14 minutu partizan ima sedam razlike 30:37. Jovanović tajm-aut. Radovanović pogađa jedno slobodno bacanje, pa Nenadić trojku 34:37, na polovini druge četvrtine. Važna trojka Ulubaja za 39:43 u 17. minutu. Uzvraća Dangubić sa tri poena. Kakva rafalna paljba na obe strane sad Čović pogađa šut za tri  42:45, napeto je u finišu prvog poluvremena, Partizan gubi loptu, pa FMP, a onda Pejdž pogađa trojku za 42:48 u 19. minutu. Na odmor se odlazi sa porednošću Partizana od 4 poena, 44:48.

PRVA ČETVRTINA

FMP je poveo, meč je poenima otvorio Đorđević, a onda crno-beli prave mini seriju 5:0. Veličković u 3. minutu pogađa trojku, pa krade jednu loptu i pogađa za 10:4. Faul nad Popovićem, koji promašuje oba bacanja. Sredinom ovog dela igre Partizam je na plus 1, 9:10, posle “dva plus 1” Ulubaja. Trojka Radovanovića u 7. minutu za vođstvo FMP, pa onda trojka Ulubaja 17:12, serija domaćih 13:2. Tajm-aut Šćepanović. Zagorac prekida seriju tima iz Železnika, ali onda Ulubaj ponovo pogađa, u minutu je 19:14. Primakao se Partizan na 19:18, ali onda Filip Čović u 9. minutu pogađa trojku za 22:18. Partizan na kraju prvog dela ima prednost od dva poena.

Prve petorke

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice FMP – Partizan na portalu Objektiv.rs.

Ekipa Vlada Šćepanovića večeras igraju za prvu pobedu u ABA ligi i prekid crne serije, ali i za svog trenera kome se drma klupa i za kojeg je kako saznajemo spremna zamena u slučaju novog poraza.

Crno-beli su loše počeli sezonu porazima od Borca iz Čačka i Budućnosti.

Košarkaši Partizana večeras (21) u Železniku igraju meč 3. kola ABA lige protiv FMP.