Ukoliko ste ostali bez ideja za večeru, možda nije loše da probate nešto potpuno drugačije.
Za neke je pica uvek odličan izbor ali, šta ako vam kažemo da nije u pitanju obična, već čokoladna varijanta?
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Da, dobro ste pročitali.
A pravi se za svega petnaestak minuta.
“Neverne tome” će uvek reći da se ovako nešto ne može računati, pa čak ni nazvati picom, (pogotovo Italijani) ali, zašto ne biste nagradili sebe i pripremili ukusnu poslasticu koju će svi obožavati, kako god je zapravo zvali?
Pa da počnemo:
Možete koristiti i gotovo testo, ali je domaća varijanta uvek bolji izbor. Za to su vam potrebni: svež kvasac, 200 do 220 grama brašna, malo soli, ulje i 100 ml mlake vode ili i mleka, po izboru.
Za nadev možete koristiti bilo koji čokoladni krem, plus banane, jagode ili neko drugo voće, bademe, lešnik, pa čak i druge poslastice kao što je maršmelou, čokoladne mrvice ili bombonice, pa čak i perece, koje se sjajno slažu sa slatkim prilozima.
Pustite maštu na volju!
Priprema:
Zamesite kvasac sa malo mlake vode, a potom dodajte ostatak, kao i prstohvat soli, malo ulja i mleka, dok brašno dodajte malo po malo. Brašno uvek dodajete u vodu, a ne vodu u brašno, jer će tako testo biti lepše.
Ostavite da odstoji malo, dok se rerna dobro ne zagreje. Nakon toga, oklagijom razvucite testo na željenu debljinu i ne zaboravite da pre toga po radnoj površini pospete brašno, kako se ne bi sve ulepilo.
Pecite na 250 stepeni testo nekih 0 do 15 minuta, a potom premažite kremom, dodajte ostatak i vratite u rernu na par minuta.
I to je to, čitava nauka.
Vaša slatka, ukusna večera je gotova, a vama je ostalo samo da uživate u nejneverovatnijomj pici koju ste ikad probali.
Prijatno i javite nam utiske!







Komentari (0)