VAR začudio sve u LŠ: Levandovski i Mesi UNIŠTILI PROTIVNIKE! Poznati svi putnici za Lisabon (FOTO+VIDEO)

Barselona i Bajern Minhen plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona

Foto/TanjugAP Photo/Joan Monfort

Dobili smo i poslednja dva putnika za Lisabon i završnicu Lige šampiona.

Barselona je savladala Napoli sa 3:1, dok je Bajern savladao Čelsi u Minhenu sa 4:1.

Bajern Minhen će igrati u četvrtfinalu Lige šampiona i to nije nikakvo iznenađenje, pošto oni u 2020. godini nemaju nijedan poraz u takmičarskim utakmicama.

Posle ubedjive pobede u Londonu od 3:0, uspeli su da bez ikakvih problema savladaju Čelsi na praznoj Alijanc Areni i to rezultatom 4:1.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Napoli 3:1 i tako obezbedili mesto među osam najboljih timova elitnog takmičenja. Prethodni meč, igran u Italiji, završen je 1:1.

Iako je Napoli bolje počeo meč, Barsa je povela već u 10. minutu. Prvi gol za katalonski klub u Ligi šampiona postigao je Lengle, posle kornera Rakitića.

Već u 23. minutu bilo je 2:0. Fantastičnu solo akciju Mesi je krinisao golom.

Argentinac je ponovo zablistao u 30, ali mu je taj pogodak poništen posle konsultacije VAR zbog igranja rukom.

Uzbudljivo je bilo u završnici prvog dela utakmice. Na 3:0 je povisio Luis Suares golom sa penala, da bi na isti način Lorenco Insinje smanjio u petom minutu nadoknade.

U drugom delu utakmice je Napoli konstantno napadao, ali nije bilo promene rezultata.

Barselona je ukupnom pobedom 4:2 obezbedila mesto u četvrtfinalu.

Pobednici večerašnjih duela će se sastati u četvrtfinalu, a u polufinalu ukrštaju s parom Mančester siti – Lion

KRAJ MEČEVA

Kraj u Barseloni Barselona – Napoli 3:1

Kraj u Minhenu, Bajern – Čelsi 4:1

84′ GOOOOOLLLLL! Levandovskiiiii!

Nije ni čudo što je stigao do svog 53. u sezoni.

Poljak postiže drugi pogodak na meču, Bajern sada vodi 4:1.

81′ Napoliju poništen gol u finišu zbog ofsajda

Skočio je Gatuzo na klupi, ali uzalud.

Poljak je zaista bio u nedozvoljenoj poziciji.

78′ Manolas tražio penal, ali ipak ništa

Bilo je povlačenja sa obe strane, ali Čakir nije želeo da gleda snimak.

76′ GOOOOLLLLL za Bajern!

Sada je 3:1 za Nemce, Čelsi jedva čeka kraj meča i povratak u Englesku

Toliso je ostao potpuno sam i posle centaršuta Levandovskog iz neposredne blizine lako savladao Kavaljera

64′ Napadač Napolija Lorenco Insinje je postao prvi Italijan u istoriji Lige šampiona koji je bio strijelac protiv Reala na “Santjago Bernabeu” i Barselone na “Nou kampu”.

61′ Iz peterca je Tomas Miler šutirao preko gola Čelsija i šansa da se prednost uveća odlazi u nepovrat.

60′ Nema prevelikih uzbuđenja u prvih 15 minuta nastavka utakmice u Minhenu. Kao da su se igrači Čelsija pomirili sa sudbinom da dalje neće proći, a domaći igrači zadovoljani su vođstvom iz prvog poluvremena.

59′ Ter Štegen ima problema, nižu se korneri Napolija

55′ Ozbiljno je Napoli krenuo prema golu Barselone u drugom delu meča

53′ Dobra šansa za Napoli da se uđe u neizvestan meč, ali ostaje 3:1 za Špance

53′ Probao je mladi Dejvis da postigne pogodak, ali je njegov šut bio izblokiran i Bajern ima korner. Dejvis još uvek nije postigao gol u Ligi šampiona

46′ Počinju poslednja poluvremena poslednjih utakmica koje odlučuju putnike za Lisabon

PRVO POLUVREME

Gotovo je fantastično prvo poluvreme na oba meča!

45+2′ GOOOOOOOLLLLLLL i za Napoli

Sa penala je bio precizan Insinje!

Sada je ukupno 4:2 za Barselonu

45′ GOOOOOOOOOOOOL! Suarez pogađa sa penala

Barselona – Napoli 3:0

44′ PENAL ZA BARSELONU!

Posle još jedne intervencije VAR-a, dosuđen je penal za Barselonu

Rakitić je bio neoprezan u svom kaznenom prostoru

44′ GOOOLLLLL!

Čelsi postiže gol u finišu prvog poluvremena. Sada gube 2:1 od Bajerna

Abraham je strelac

31′ Ipak posle konsultacija sa VAR sobom gol mesija je poništen zbog igranja rukom

30′ MESSSSIIIIII! GOL! NASTAVLJA DA DEMOLIRA NAPOLI

29′ Hadson Odoi je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda

24′ GOOOOOLLLL i za Bajern

Perišić je postigao gol za 2:0 na asistenciju Levandovskog

23′ FANTASTIČNI MESI! GOOOOOOLLLLLL

Barselona vodi sa 2:0

13′ Poljaku je to 12 gol u Ligi šampiona ove sezone

10′ VODI I BARSELONA! GOOOOOLLLL!

Barsa vodi golom Lenglea od 10. minuta. Rakitić je izveo korner, a Francuz bio najviši u skoku i zatresao mrežu Napolija.

Sudije su morale da gledaju snimak i konsultuju VAR zbog spornog guranja!

10′ GOOOOOLLLL! Vodi Bajern, izgubljena je svaka šansa za Čelsi!

Levandovski “sa kreča” donosi vođstvo Bajernu.

Bajern već u desetom minutu dolazi do prednosti. Vili Kabaljero skrivio je jedanaesterac, koji je potvrdio sudija posle konsultacija sa VAR sobom, a siguran izvođač bio je najbolji strelac Bavaraca, Robert Levandovski.

5′ Već treći napad u kojem Napoli preti, nije ni 5. minut utakmice

2′ STATIVA NAPOLIJA! Prešla je lopta Mertensu preko noge inače bi Barselona bila u velikim problemima

1′ Nakon minuta ćutanja

TOKOVI MEČEVA:

SASTAVI:

BARSELONA – NAPOLI

Evo i sastava za meč na Nou Kampu:

Barselona: Ter Štegen, Semedo, Pike, Lengle, Alba, Roberto, Rakitić, De Jong, Grizman, Mesi i Suarez;

Napoli: Ospina, Di Lorenco, Manolas, Kulibali, Rui, Dem, Ruiz, Zjelinski, Kaljehon, Insinje i Mertens.

BAJERN MINHEN – ČELSI

Poznati su sastavi timova za utakmicu u Minhenu.

Bajern: Nojer, Kimih, Boateng, Alaba, Dejvis, Gorecka, Alkantara, Miler, Gnabri, Perišić i Levandovski;

Čelsi: Kabaljero, Džejms, Kristensen, Zuma, Emerson, Kante, Barkli, Kovačić, Hadson-Odoi, Maunt i Abraham.

Zbog povreda meč propuštaju Koman i Pavar sa jedne, odnosno Aspilikueta, Pedro, Pulišić i Vilijan sa druge strane. Takođe, u timu Čelsija nema ni Alonsa i Žorginja zbog kartona.

Čelsi se uzda u istoriju

Iako se male šanse daju Čelsiju da eliminiše Bajern, naročito zbog poraza u prvom meču 3:0, zanimljiv je podatak da su dva tima poslednji put igrali na “Alijanc areni” 2012. godine u finalu Lige šampiona.

Tada je Čelsi, iako je kao i večeras bio autsajder, posle boljeg izvođenja penala savladao Bavarce i osvojio prvu titulu šampiona Evrope.

Turčin i Rumun dele pravdu

Glavni sudija meča na Nou Kampu je iskusni Turčin Čunejt Čakir, dok će pravdu Bajernu i Čelsiju deliti Rumun Ovidiju Hategan.

Setjenu već napisan otkaz

Barselona nema plan B, ostala je samo Liga šampiona kao šansa da se godina završi trofejom.

Kako igraju Katalonci, teško da mogu do pehara, ali večeras moraju da pokažu reakciju.

U Barselonu je stigao Napoli u revanšu osmine finala nakon 1:1 iz Napulja iz duela koji je odigran još u martu.

Trener Barse Kike Setijen će verovatno biti smenjen već sutra ako ispadne od italijanske ekipe, koja je došla jača za oporavljenog Lorenca Insinjea koji će biti na terenu od prvog minuta.

Istovremeno, u Minhenu je Bajer domaćin Čelsiju nakon trijumfa u Londonu 3:0.

Bavarci su poslednji meč odigrali još 4. jula u finalu Kupa Nemačke, dok je Čelsi pre 14 dana okončao prvenstvo u Engleskoj.

Pobednici ovih duela će se sastati u četvrtfinalu, a u polufinalu ukrštaju s parom Mančester siti – Lion.

Iz Zvezde najavili BOMBU: Navijači u delirijumu, na Marakanu stiže REPREZENTATIVAC SRBIJE! (VIDEO)