VELIKI DERBI u četvrtfinalu LE: Žestoki okršaji, Roma neprepoznatljiva, Bazel razočarao Srbe (VIDEO)

Sevilja slavila 2:0, Bajer bolji od Rendžersa

Foto/Sascha Schuermann, Pool Photo via AP

Poznati su učesnici četvrtfinala Lige Evrope – Vulverhempton i Bazel su poslednji učesnici završnog turnira, uz Sevilja, Bajer Leverkuzen koji su pridružili Interu, Šahtjoru, Mančester junajtedu i Kopenhagenu na završnom turniru Lige Evrope.

Sevilja je na neutralnom terenu u Duizburgu pobedila Romu sa 2:0.

U prvom delu su postignuta oba gola.

Serhio Reguljon je u 22. minutu pogodio za vođstvo, a sudbinu Rimljana zapečatio je Jusef En Nesiri u finišu prvog poluvremena.

Pobeda je mogla da bude ubedljivija, poništen je gol Kundea, Banega je pogodio prečku…

Sevilja će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča Volvs – Olimpijakos.

Bajer je i drugi put bio bolji od Glazgov Rendžers.

“Farmaceuti” su u prvom meču slavili 3:1, a kod kuće 1:0, golom Muse Dijabija u 51. minutu.

Rival Bajera u četvrtfinalu igraju sa Interom.

Volvsi su veliki rezultat na evropskoj sceni ostvarili pobedom nad Olimpijakosom kod kuće 1:0, nakon što je prvi duel u Atini završen 1:1.

Gol odluke postigao je Raul Himenes iz penala u devetom minutu.

Skrivio ga je neoprezni golman gostiju, Francuz Alain.

Otvoren meč na Molinuo mogao je da se završi drugačije. Olimpijakos je imao dosta šansi za izjednačenje, poništen im je i gol u prvom poluvremenu nakon intervencije VAR-a zbog ofsajda, odličan je bio i golman domaćih Rui Patrisio.

I domaći su iz kontri pretili, bilo je dosta situacija u kojima su mogli da reše meč.

Volvsi će u četvrtfinalu igrati sa Seviljom, koja je ranije danas pobedila Romu 2:0.

Bazel je i drugi put bio bolji od Ajntrahta – nakon 3:0 u Frankfurtu, bilo je 1:0 na Sent Jakob parku.

Jedini gol upisao je Fabijan Fraj u 88. minutu, nakon sjajnog solo prodora.

Rival Bazela biće Šahtjor, koji je eliminisao ekipu Volfsburga.

Zvezdaši čekaju, Marakana će eksplodirati: Terzić u centru Beograda pregovara sa VELIKIM IMENOM!