Taman pomisliš da je sve viđeno kad ono… Novi skandal FIFA, ovo se ne pamti u istoriji Mundijala

Čitav slučaj je podigao veliku prašinu jer su se u javnosti pojavili detalji o fizičkom obračunu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug AP Photo/Matt Slocum

Prvi čovek Svetske fudbalske federacije (FIFA) Đani Infantino ponovo se našao na meti oštrih kritika javnosti zbog novih kontroverznih odluka unutar krovne organizacije.

Nakon nedavnog incidenta sa Folarinom Balogunom, kada je američkom reprezentativcu poništen crveni karton nakon direktne intervencije predsednika SAD Donalda Trampa, FIFA se suočava sa novim talasom nezadovoljstva.

Podsetimo, Infantino je tada prekršio protokole i dozvolio napadaču da nastupi već u narednom susretu, čime je ispunio Trampove zahteve, a najnoviji događaj sa argentinskim vezistom Leandrom Paredesom dodatno je urušio ugled federacije.

U zvaničnom elektronskom sistemu FIFA naknadno je izbrisan crveni karton koji je prvobitno bio upisan pored imena argentinskog fudbalera. Ovaj potez izazvao je burne osude širom sportske javnosti, pre svega jer su mediji prethodno izvestili da je Paredes isključen zbog učešća u masovnoj tuči sa reprezentativcima Španije odmah nakon završetka finalnog meča. Čelnici iz Ciriha su ubrzo izdali saopštenje u kom tvrde da je u pitanju bila isključivo administrativna greška i da igraču tokom utakmice uopšte nije dodeljena crvena karta.

Prema korigovanom službenom zapisniku sa finalnog duela između Španije i Argentine, Paredes je utakmicu završio samo sa javnom opomenom i žutim kartonom koji je zaradio u 52. minutu igre.

Čitav slučaj je podigao veliku prašinu jer su se u javnosti pojavili detalji o fizičkom obračunu i “naguravanju” igrača oba tima na samom terenu po završetku utakmice.Iako su vodeći sportski listovi tvrdili da je slovenački arbitar Slavko Vinčić kaznio Paredesa crvenim kartonom zbog nasrtaja na protivnike u tunelu, FIFA je ostala pri stavu da sudija nije pokazao takvu kaznu.

Ipak, epilog ovog skandala tek predstoji. Disciplinska komisija krovne organizacije zvanično je pokrenula postupak zbog nemilih scena na finalu, pa se Paredes, kao i nekolicina njegovih saigrača i članova stručnog štaba Argentine, i dalje suočavaju sa ozbiljnim naknadnim sankcijama.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar