Neverovatan rasplet Superlige: TSC ispao u poslednjem kolu

Klub koji je prethodnih sezona igrao evropska takmičenja sada će se preseliti u niži rang

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Youtube/Arena Sport TV

Fudbalski klub TSC doživeo je pravi sportski slom, pošto je posle dramatičnog raspleta poslednjeg kola plej-auta ispao iz Superlige Srbije.

Klub koji je prethodnih sezona igrao evropska takmičenja i važio za jedan od najstabilnijih projekata srpskog fudbala sada će se preseliti u niži rang.

Od ranije je bilo poznato da su društvo najboljih napustili Napredak, Spartak i Javor. Preostali četvrti putnik se tražio između Mladosti iz Lučana, TSC-a iz Bačke Topole i Radničkog 1923 iz Kragujevca.

Uoči poslednjeg kola Mladost je imala 43 boda, a Radnički 1923 i TSC po 44 boda. Mladost, koja je bila u najgoroj situaciji, pobedila je Napredak sa 1:0 i stigla do 46 bodova, a onda je iščekviala ostale rezultate.

TSC nije uspeo da pobedi IMT u Loznici, pa je posle remija 1:1 ostao na 45 bodova. Poslednja utakmica je završena u Kragujevcu. Radnički je sa igračem manje uspeo da izbori remi protiv Javora – 2:2.

Kragujevčani i Topolčani su imali isti broj bodova, po 44, ali je Radnički 1923 imao bolji međusobni učinak i ostao član Superlige Srbije.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar