Oglasio se RHMZ: Evo kada kreću oluja i pljusak, stizaće hitna upozorenja

Prema najavi RHMZ-a, lokalno se očekuju obilnije padavine u kratkom vremenskom periodu, jak ili olujni vetar u zoni najintenzivnijih pljuskova, kao i moguća pojava grada

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Unsplash/Felix Mittermeier

Republički hidrometeorološki zavod upozorio je da se u Srbiji tokom drugog dela dana očekuje pogoršanje vremena uz izraženije grmljavinske procese.

Prema najavi RHMZ-a, lokalno se očekuju obilnije padavine u kratkom vremenskom periodu, jak ili olujni vetar u zoni najintenzivnijih pljuskova, kao i moguća pojava grada.

Iz Zavoda su naveli da će za konkretna područja biti izdavana hitna upozorenja jedan do dva sata unapred, u zavisnosti od razvoja vremenskih nepogoda.

Nestabilno vreme očekuje se i na području Beograda, gde su tokom dana prognozirani kiša, pljuskovi i grmljavina, dok se u pojedinim delovima grada u popodnevnim i večernjim satima očekuju intenzivniji vremenski uslovi sa mogućim gradom i jakim vetrom.

Duvaće slab do umeren južni i jugoistočni vetar, koji će tokom dana pojačavati, dok se uveče očekuje njegovo skretanje na zapadni pravac. Maksimalna dnevna temperatura u glavnom gradu biće oko 21 stepen.

BONUS VIDEO: 

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar