Peti grend slem, zašto da ne? Bilo koji grad ili teren, Italija je spremna

Ostaje dilema da li kalendar može da izdrži još jedan turnir tog formata

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Magnific/fabrikasimf

Prvi čovek italijanskog tenisa, Anđelo Binagi, javno je digao glas protiv aktuelnog finansijskog poretka u tenisu, zahtevajući korenite promene u raspodeli profita.

On kritikuje sistem u kojem četiri države domaćina Grend slemova akumuliraju ogroman kapital, koji potom primarno koriste za sopstveni infrastrukturni i igrački napredak.Njegova namera je da uzdrma decenijski monopol najprestižnijih turnira, a rešenje vidi u pokretanju petog velikog takmičenja koje bi imalo isti status i značaj.

“Nedopustivo je da tenis ne počiva na principu zasluga, jer trenutna struktura pogoduje onima koji stagniraju na uštrb sporta. Apeli tenisera za pravednijom podelom su potpuno opravdani. Smatram poražavajućim to što mi igračima dajemo veći procenat zarade nego Grend slemovi. Takva neravnoteža guši konkurenciju, jer šačica privilegovanih nacija raspolaže nepresušnim budžetima, dok su ostali zapostavljeni”, ističe Binagi.

Iako su ambicije Italijana ogromne, ostaje dilema da li kalendar može da izdrži još jedan turnir tog formata, neki bi rekli petog grend slema. Ipak, u Rimu su uvereni da poseduju sve kapacitete za ovakav istorijski iskorak. Strategija je već u pripremi…

“Imamo jasnu viziju i spremni smo da turnir ugostimo u bilo kom gradu ili na bilo kojoj vrsti terena. Ipak, molim javnost za malo strpljenja; radimo u tišini kako bismo došli do najkvalitetnijeg mogućeg modela za sve”, zaključio je Italijan.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar