Mira Andrejeva je u osmini finala Madrida pokazala dva različita lica – kao šampionka koja odbija poraz, ali i kao devojka koja gubi nadu na terenu. Iako je u odlučujućem setu protiv Ane Bondar ispustila ogromnih 5:1, dozvolivši protivnici da preokrene na 6:5, Ruskinja je pokazala neverovatnu mentalnu snagu baš kada je delovalo da je sve izgubljeno.
Svet su obišle njene teške reči upućene stručnom štabu:
– Nisam šampion, ja sam obična šala.
Scenu pogledajte OVDE.
Ipak, nakon suza i besa usledio je hladnokrvan taj-brejk. Posle tri sata iscrpljujuće borbe, Mira je slavila rezultatom 6:7, 6:3, 7:6 i zakazala duel sa Lejlom Fernandez. Ispostavilo se da je ovaj emotivni izduvni ventil bio upravo ono što joj je trebalo da pronađe put do trijumfa.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)