Stiv Ker “zagrmeo” zbog Šeja: “To jeste problem” (VIDEO)

Ker je jasno istakao da problem ne vidi u igračima

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/x/@meyerNBA

Nakon što su Oklahoma Siti Tanderi pobedili Golden Stejt Voriorse 104:97, trener Voriorsa Stiv Ker komentarisao je situaciju sa slobodnim bacanjima i pravilima lige. Utakmica je bila pod dominacijom Šeja Gildžes-Aleksandera, koji je postigao 27 poena, uz 15 slobodnih bacanja od kojih je pogodio 14.

Ker je rekao:

-On je strašno pametan i tačno zna kako da izvuče kontakt. Sve to radi legalno i nemam problem sa Šejem, ali imam problem sa pravilima. To jeste problem. Liga dozvoljava previše kontakta ofanzivcima. Skoro da nam nije dozvoljeno da čuvamo igrača s loptom. Ako igrač s loptom sme da gurne defanzivca i da kreira prostor, onda defanzivac mora da dobije nešto slično. Ako stavite ruku na igrača s loptom svi će uraditi ono što Šej i Harden rade i to je sve u skladu sa pravilima. Igračima treba dati više slobode, a liga mora da se adaptira i prilagodi. Igrači, godinu za godinom, iskorišćavaju pravila. Pametni su i znaju šta rade.

Ker je jasno istakao da problem ne vidi u igračima, već u pravilima koja po njegovom mišljenju omogućavaju previše slobode ofanzivcima, što utiče na defanzivne timove poput njegovog.

BONUS VIDEO

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar