Premijer Srbije prof. dr Đuro Macut reagovao je na planiranje napada na predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića i napomenuo da se nijedna pretnja ne sme shvatiti olako.
– Povodom najnovijih pretnji predsedniku Aleksandru Vučiću, želim da poručim da se nijedna pretnja, bez obzira kome je upućena, ne sme shvatati olako – poručioje je premijer Macut oglasivši se na Instagramu.
– Kao društvo moramo jasno da kažemo da nema opravdanja za govor mržnje i pozive na nasilje. Na to sam više puta ukazivao, jer takva retorika razara poverenje, produbljuje podele i ugrožava bezbednost svih građana. Očekujem da nadležni organi reaguju odlučno i u skladu sa zakonom, a da se u javnom prostoru vratimo kulturi dijaloga i odgovornosti – napomenuo je Đuro Macut-
– Pružam najdublju podršku predsedniku Vučiću i njegovoj porodici – zaključio je objavu Macut.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
BONUS VIDEO







Komentari (0)