Tramp kriptičan o Ukrajini: “Nešto bi moglo da se desi”

Prema navodima Reutersa, koji se poziva na upućene izvore, američki i ukrajinski pregovarači razgovarali su o mogućnosti postizanja mirovnog sporazuma između Moskve i Kijeva do marta

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen Youtube/NBC News

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da se odvijaju “veoma dobri razgovori“ u vezi sa ratom između Rusije i Ukrajine, nagoveštavajući da bi pregovori mogli da dovedu do konkretnog pomaka, ali bez iznošenja dodatnih detalja.

– Veoma, veoma dobri razgovori danas kada je reč o Rusiji i Ukrajini. Nešto bi moglo da se desi – rekao je Tramp novinarima, prenosi Reuters.

Prema navodima Reutersa, koji se poziva na upućene izvore, američki i ukrajinski pregovarači razgovarali su o mogućnosti postizanja mirovnog sporazuma između Moskve i Kijeva do marta. Ipak, isti izvori ocenjuju da je verovatno da će taj rok biti probijen zbog neslaganja oko ključnog pitanja teritorija.

U okviru razgovora razmatrana je i opcija održavanja referenduma i izbora u maju, navode izvori upoznati sa pregovorima.

Trampov specijalni izaslanik Stiv Vitkof izjavio je u četvrtak da su delegacije Sjedinjenih Američkih Država, Ukrajine i Rusije postigle dogovor o razmeni 314 ratnih zarobljenika, što je ocenio kao značajan korak u diplomatskim naporima.

BONUS VIDEO:

Izvor:

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar