Svetska kuća fudbala je odlučila da se Svetsko prvenstvo u fudbalu održi u Saudijskoj Arabiji, a to povlači i neke odluke koje nisu popularne i koje se neće svideti navijačima širom sveta.
Zbog velikih vrućina, Svetsko prvenstvo 2022. godine, koje je održano u Kataru, igralo se tokom zime kalendarski gledano, a takav slučaj ćemo očigledno gledati i u Saudijskoj Arabiji.
Naime, predsednik FIFA, Đani Infantino, nagovestio je ovako nešto izjavom da treba biti fleksibilan kada je u pitanju termin održavanja Svetskog prvenstva i da ono ne mora biti onda kada je i uobičajeno – tokom leta u pauzama u prvenstvima između sezona.
Kako javljaju svetski mediji, najverovatniji termin će biti u januaru i februaru, i to kako bi se izbeglo da prvenstvo bude tokom svetog meseca za muslimane – Ramazana.
BONUS VIDEO







Komentari (0)