Pukovnik Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) Ivan Voronič, koji je ubijen prošle nedelje u Kijevu, mogao je biti umešan u sabotažu gasovoda Severni tok i Severni tok 2, objavio je britanski Tajms, pozivajući se na izvore.
Prema rečima sagovornika ovog lista Voronič je “koristio bespilotne čamce protiv Crnomorske flote Rusije i bio je zamenik u jedinici pukovnika Romana Červinskog“, koga su zapadni mediji nazvali “koordinatorom“ eksplozije na gasovodu “Severni tok“.
Pored toga, list navodi da je Voronič bio umešanim u invaziju na Kursku oblast i ubistvo komandanta brigade “Duh“ samoproglašene Luganske Narodne Republike Alekseja Mozgovoja 2015. godine.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je nakon Moskva ne sumnja da je sabotaža Severnog toka izvršena uz podršku Sjedinjenih Država, piše Tass.
Rusko tužilaštvo pokrenulo je postupak zbog čina međunarodnog terorizma.







Komentari (0)