Mahmudu Bajo novo pojačanje Zvezde? Gambijski defanzivac stiže na Marakanu

Gambijski fudbaler će biti plaćen, kako javljaju mediji, 1.700.000 evra

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Arena Sport TV

Novo pojačanje FK Crvena zvezda ubrzo će postati Mahmudu Bajo, fudbaler iz Gambije, javlja “Informer”. Prema njihovim informacijama, klub iz Ljutice Bogdana će za defanzivca platiti sumu od 1.700.000 evra.

Igrač koji ima važeći ugovor sa slovačkim klubom Dunajska Streda pokriva pozicije u veznom redu, ali je pretežno defanzivnih karakteristika. Ima samo 20 godina i visok 185 centimetara.

Isti izvor javlja da će na stadionu “Rajko Mitić” Mahmudu Bajo zarađivati 420.000 evra godišnje, kao i da će ugovor biti potpisan na tri godine, odnosno do leta 2028.

Gambijac će postati peto pojačanje Crvene zvezde u letnjem prelaznom roku, posle dolazaka Veljkovića, Rodrigaa, Mateusa i Tiknizjana.

Bajo je prošao omladinske selekcije Gambije, šest mečeva odigrao i za A reprezentaciju. U klupskoj karijeri nastupao je i za Podbrezovu u Slovačkoj, a pre toga i lokalni Talinding u Gambiji.

Zvezda svoje učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona počinje 22. ili 23. jula okršajem protiv pobednika dvomeča prve runde doigravanja između Vikingur Gote sa Farskih ostrva i Linkoln Red Impsa iz Gibraltara.

Izvor: Informer

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas