Incident na istoku Srbije: Iskliznulo šest vagon cisterni sa fosfornom kiselinom

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixabay/Ich bin dann mal raus hier

Noćas u 01:45 časova, između Brusnika i Rgotine, došlo je do iskliznuća šest vagon cisterni, tovarenih fosfornom kiselinom.

“Prilikom ovog vanrednog događaja nije bilo curenja, niti isparenja i nema nikakve opasnosti po živote ljudi i životnu sredinu. Sa po jednom osovinom iskliznule su druga, peta, šesta, sedma i osma vagon cisterna, dok se prva od lokomotive prevrnula na bok”, navodi se u saopštenju “Srbija kargo”.

Teretna kompozicija je u svom sastavu imala 12 vagon cisterni, koje su u vlasništvu kompanije Eliksir i saobraćala je iz Prahova za Šabac.

“Na lice mesta su izašle ekipe MUP -a, vatrogasno spasilačke ekipe, kao i Zajednička železnička komisija za isleđenje vanrednih događaja ‘Infrastruktura železnice Srbije’ i ‘Srbija Kargo’, koja će utvrditi uzrok ovog akcidenta”, navodi se u saopštenju.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar