Okružni sudija Arun Subramanian odbio je danas zahtev američkog repera i muzičkog producenta Šona „Didija” Kombsa da odloži suđenje za seks trafiking na dva meseca.
Subramanian je rekao da je hip-hop mogul zahtev podneo previše blizu datuma suđenja, koje je planirano da počne 5. maja.
Kombs (55) se izjasnio da nije kriv po pet tačaka optužnice, koja uključuje reketiranje i seks trafiking.
Tužioci iz kancelarije američkog tužioca Menhetna su u optužnici naveli da je Kombs koristio svoj posao za seksualno zlostavljanje žena između 2004. i 2024. godine.
Kombsov advokat Mark Agnifilo je zatražio od Subramanijana da odloži suđenje, navodeći da mu je potrebno više vremena da pripremi odbranu u odnosu na nove optužbe, podignute 4. aprila.
Federalni tužioci su se protivili bilo kakvom odlaganju početka suđenja, a u sudskom podnesku su u četvrtak naveli da dodatne optužbe koje su podignute ranije ovog meseca ne predstavljaju suštinski novo ponašanje, kao i da Kombs nema pravo na uvid u komunikaciju navodne žrtve.
Komentari (0)